MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Yıl Sonu Sergisi Yapıldı.

Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü, Yıl Sonu Sergisi Yapıldı.

26 Mayıs 2016 tarihinde Muş Mesleki Eğitim Merkezi ve Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından 2015- 2016 eğitim öğretim yılı içerisinde açılan kurslarda, kursiyerler tarafından yapılan eserlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

Muş Mesleki Eğitim Merkezi ve Muş Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünde açılan, Mesleki ve Teknik Kurslar ile Sosyal ve Kültürel Kurslara katılan kursiyerlerin yapmış olduğu elemeği göz nuru işler sergilendi.

Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün hizmet binasında düzenlenen sergi açılışına Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kamu kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmen ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen Sayın Valimiz, kursa katılan tüm kursiyer ve onları eğiten öğretmenlerine teşekkür ederek, “ Değerli arkadaşlar bugün çok güzel bir etkinlik için bir araya geldik. Mesleki Eğitim Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kurumlarımız tarafından şehrimizde gerek mesleki gerek sanatsal gerekse sosyal kurslar olmak üzere bir çok kurs açıldı ve bugün bu kursa katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini hep birlikte gezme fırsatı bulduk.

Şu ana kadar 12.570 kursiyerimiz bu kurslara kayıt yaptırmış ve yaklaşık 10 bin civarı kursiyerimiz belge almaya hak kazanmıştır. Örgün eğitimin dışında özellikle yaygın eğitim olarak da yetişmiş insanlarımızı hayat boyu öğrenme kapsamında kendilerini geliştirmelerini, ifade etmelerini; sosyal, kültürel ve sanatsal beceriler kazanmalarını arzu ediyoruz. Özellikle başta aile eğitimi, bağımlılık eğitimi gibi topluma faydalı birçok kursu açmaya devam ediyoruz.

Memnuniyetle ifade etmek isterim ki ulaşılan sayılar azımsanacak, küçümsenecek sayılar değildir. Ümit ediyorum ki, önümüzdeki yıl bu sayıyı daha da yükseğe çekmek suretiyle özellikle kadınlarımızın, gençlerimizin bu tür faaliyetlerden daha fazla istifade etmesini hedefliyoruz.

Hepinizin bildiği gibi Hükümetimiz son 12 yılda her alanda büyük hizmetler gerçekleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde ülkemiz çağ atlamıştır. Biz hizmetkâr Devlet anlayışını hâkim kılmak için yolumuza devam ediyoruz. İnanıyorum ki bu azim ve kararlılık, insanımıza olan saygımız, hürmetimiz ve onu yaşatma ve kendisini geliştirme arzumuz her geçen gün artıyor. Bu anlayış içerisinde bu şehrin Valisi olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızı daha iyi noktaya taşıma konusunda karalıyız.

Bu konuda emeği geçen Milli Eğitim Teşkilatımıza, Halk Eğitim Teşkilatımıza, usta öğreticilerimize, öğretmenlerimize ve en önemlisi kursiyerlerimize ve kursiyerlerimizi bu kursa gönderen eşlerine ayrı, ayrı huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.”Dedi.

 Konuşmaları sonrasında Sayın Valimiz ve beraberindekiler sergiyi gezdiler. Katılımcılar, kurumun 4 katında sergilenen el emeği göz nuru eserleri ziyaret ederken, yetkililer serginin 3 gün boyunca açık kalacağı belirtti.

 

27-05-201627-05-201627-05-201627-05-201627-05-201627-05-201627-05-2016

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.