MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÇIRAK ÖĞRENCİLERİNDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÇIRAK ÖĞRENCİLERİNDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

           Muş Gençlik Merkezleri arası şiir okuma yarışmasında İl birinci olan Muş Mesleki Eğitim Merkezi çırak öğrencileri Sümeyye Deymaz, Çetin Alkış, Necmettin Yıldız, Hasan Tekin ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdulselam Er, Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’yi makamında ziyaret ettiler.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 02 Mart 2017 tarihinde Muş Gençlik Merkezleri Arası düzenlenen şiir yarışmasında Muş Mesleki Eğitim Merkezi çırak öğrencileri 18-24 yaş erkek ve kızlar kategorisinde il birincisi oldu.

 

 Şiir okuma yarışmasında 23 eser okunmuş, Mesleki Eğitim Merkezi çırak öğrencilerinden 18-24 yaş kızlar kategorisinde Sümeyye DEYMAZ "Zulmü Alkışlayamam" adlı eser ile il birincisi, 18-24 yaş erkekler  kategorisinde ise Çetin ALKIŞ " Fetih Marşı" adlı eser ile il birincisi, Necmettin YILDIZ "Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak" adlı eser ile il ikincisi, Hasan TEKİN " Dua" adlı eser ile il  üçüncüsü olmuştur.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yarışmada dereceye giren çırak öğrencileri tet, tek tebrik etti. Öğrencilere 22 Martta Malatya ilinde yapılacak Doğu Anadolu Bölge finalinde başarılar diledi.

Milli Eğitim Müdürü İlci: Mesleki Eğitimin, okullar ile sınırlı kalmayan; evde, işte, hayatın her alanında gerçekleşebilen; Öğrenmenin yaş,  sosyal, ekonomik statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın herhangi bir engel olmadan öğrenimin yanı sıra çalışma amaçlı öğrenimi de kapsamakta ve resmi eğitim sistemlerine ilişkin pek çok alanda yer alan Mesleki ve Teknik Eğitim Ülkemizin geleceği olan gençlerimizi hem diploma sahibi yapmak, hem de değişik alanlarda meslek sahibi olmalarını sağlamak temel hedefimizdir.

İlimizde Hayat boyu öğrenme sürecini destekleyen fırsatlara evrensel boyutta erişim olanağı sağlayan Muş Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdulselam Er ve görev yapan idareci, öğretmen ve kursiyere çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

 

 

 09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.