MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA TAMAMLANDI

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞTAYI ANTALYA'DA TAMAMLANDI

 

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı 175 katılımcı ile Antalya'da tamamlandı

Bakanlığımızca "Her Yerde Matematik" anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK iş birliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan 'Matematik Seferberliği' başlatılmıştır. Bu kapsamda matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform (matematik.eba.gov.tr) gibi birçok alanda çalışmalar yapılmaktadır.

eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerin projelere ait bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlaması amacıyla 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya'da "eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlenmiştir. Çalıştay kapsamında çağrılı konuşmacı, atölye, stant uygulamaları ile matematik temalı projelere ilham verecek etkinlikler yürütüldü. Çalıştaya 158 öğretmen 16 eğitmen toplam 175 katılımcı yer alırken 100 öğretmen ilköğretim/ortaokul, 35 sınıf, 23 okul öncesi branşında katılım sağlanmıştır. Çalıştay sonunda eTwinning faaliyeti kapsamında 40 proje başlatılmıştır. Çalıştaya ilimizden Matematik öğretmenleri de katılım sağlayıp, katkı sunmuşlardır.

Çalıştay kapsamında Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevim Sevgi, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet GÜLBURNU, Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre YILDIZ, Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Yusuf SÖZER, Eser DİLSÖZ, Pınar ÖZSOY, İbrahim Halil DEMİRCİ, Gülsüm ATİLE, Şengül YAVUZ konuşmacı olarak katılım sağladı.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.