MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK “SINAV KAYGISI VE MOTİVASYON” SEMİNERİ YAPILDI

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK “SINAV KAYGISI VE MOTİVASYON” SEMİNERİ YAPILDI

Muş Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle Hasan Kalyoncu Üniversitesi yetkilileri tarafından 24 Ekim 2016 tarihinde Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda, Kariyer Günleri kapsamında Merkez ilçedeki Lise son sınıf öğrencilerine yönelik “Sınav Kaygısı ve Motivasyon” semineri verildi.

Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda İki oturum halinde düzenlenen seminere Sayın Valimiz Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Vali Yardımcısı Ali Sakar, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Dinç, Mütevelli Heyet Danışmanı Dr. Songül Kalyoncu ve beraberindeki katılımcılar ile İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Merkez ilçede bulunan Liselerin okul idareci, öğretmenleri ile Lise son sınıf öğrencileri katıldı.

 

İki oturum halinde düzenlenen programın ilk oturumunda bir konuşma yapan Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “Kıymetli öğrencilerimiz, muhterem misafirler, değerli basın mensupları, Göklerinde merhum Sultan Alparslan’ın ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı bu kadim şehirde sizlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.  Kıymetli gençler,  hayata onurlu bir bakış açısıyla bakmak ve geleceğe dair olumlu kararlar ve izlenimlerle hayata devam etmek fevkalade önemlidir. O yüzden bizim sizden beklentimiz şudur; 79 milyon vatan evladı, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, yüksek yargı mensubu olmaya adaydır ve hakkıdır. Bu nedenle bizler 79 milyon vatan evladını aynı gözle görüyor, aynı şefkatle kucaklıyor ve yolumuza böyle devam ediyoruz. Biz 1000 yıldır birlikte yaşamış, önce Selçuklu Devleti sonra, Osmanlı İmparatorluğu ile 22 milyon kareye hükmetmiş bir Milletiz. İşte bizi farklı kılanda budur. Biz kimsenin ne dini inançlarına, ne kökenlerine bakmadan Dünya’ya adaleti haykıran bir milletiz.  Bugün de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bunca güçlüklere rağmen yolumuza devam ediyoruz.

 

Suriye ve Irak’ta meydana gelen savaş aslında emperyalizmin yansımasından başka bir şey değildir. Bu zihniyetin amacı; İslam toplumunu küçük parçalama ayırmak ve sonunda da her zaman olduğu gibi kan ve gözyaşını bu coğrafyada hâkim kılmaktır. Kadim Medeniyetimizin gereği olarak, tüm mazlumları Türkiye’ye kabul ederken, bu insanların ne Kürtlüğüne, ne Türkmenliğine, ne Araplığına, ne de Ezidiliğine dünde bakmamıştık, bugünde bakmıyoruz. O yüzden bu topraklar o kadar kutsal ve mübarek ki, ben bu şehrin Valisi olmaktan onur ve gurur duydum.  Sizde bu şehirde olmaktan onur ve gurur duyun. Çünkü biz 1071 de bu topraklara geldiğimizde 50 bin askerle Bizans Ordusu’nu mağlup etmiş, 200 bin kişilik orduyu bozguna uğratmış bir Milletiz. İşte bu anlayışla bu birliktelikle önce Selçuklu, sonra 600 sene hüküm süren Osmanlı meydana gelmiştir.  İşte “Kariyer Günleri”ni yapmamızın sebebi budur. Bugün değerli hocamız sizin karşınıza çıkıp motivasyon konusunu işlemesinin sebebi de budur. Biz istiyoruz ki ben kürdüm diyen bir gencimiz bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Valisi olsun biz bundan asla gocunmuyoruz. O yüzden biz diyoruz ki; Kürt kadar Kürt, Arap kadar Arap, Boşnak kadar Boşnak, Çerkez kadar Çerkez’iz. Ama bir şey daha söyleyeyim Türk kadar da Türk’üz. İşte bizim 1000 yıllık kutsal yolculuğumuzun, yürüyüşümüzün ana faktörü birlik ve beraberliğimizdir.” Dedi.

 

Daha sonra konuşmacı olarak seminere katılan Mehmet Dinç öğrencilere ve öğretmenlere; "Sınav Kaygısı ve Motivasyonu” ile ilgili önemli bilgiler verdi.

 

Program, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Dinç,  tarafından yapılan sunum ile sona erdi.


25-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-201625-10-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.