MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması yapıldı.

Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması yapıldı.

21/12/2017 tarihinde Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışması yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışmasına il genelinden 7 imam hatip lisesi katıldı. Yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Müftüsü Alettin Bozkurt, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci velileri/öğrenciler katıldı.

Yarışmada açılış konuşmasını Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nesim Aytepe yaptı.

Daha sonra selamlama konuşması yapan İl Müftüsü Alettin Bozkurt; ‘Şüphesiz Kur´an-ı (zikri) biz indirdik onun koruyucuları da biziz.(Hicr Suresi 9. ) ayetini hatırlatarak sözlerine başladı. Kıyamete kadar hükmü baki kalacak olan Kuranla Müslümanlar amel edecektir. Kur´an-ı Kerim’i kıyamette hangi toplumun lehine şahitlik ederse o topluluk kurtuluşa erecektir. Peygamber Efendimiz ‘Şu kitap var ya Allah’ın yeryüzüne indirdiği sofradır herkes gücü nispetinde o sofradan beslenmelidir, buyurmuştur. Okullarda gençlerin Kurandan beslenmesine vesile olan Milli Eğitim Müdürlüğüne ve bu programda katkısı olan herkese teşekkür ederim.’ dedi.

 

Yarışmada konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Milli Eğitim Bakanlığı Din öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu yarışmaların yüce kitabımızın daha iyi okunmasını sağlayacağını belirtti. Milli Eğitim Müdürü İlci: Halk arasında şöyle bir deyim vardır; “Kur´an-ı Kerim Mekke´de nazil olmuş, Mısır´da okunmuş, Türkiye´de yaşanmıştır.” İslami değerleri bilen bu değerleri özümsemiş bir gençlik idealimiz var. İlim, irfan ve bilimle kaynaşmış bir gençliği inşa etmeliyiz. Okullarımız yenileniyor önceden eski binalar imam hatiplere reva görülürken şimdi tüm okullarımız gibi imam hatiplerimize de yeni ve tam donanımlı binalar tahsis edilmektedir. Kur´an-ı Kerim’i ana kaynağımız olduğunu tüm gençlerimize öğretmeliyiz. Okullarımızda Kur’an iklimini hâkim kılmalıyız.’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

            Milli Eğitim Müdürü Metin İlci´nin konuşmasının ardından başlayan ‘Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma´ yarışmasını Muş Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Süheyl Üzel birinci olarak tamamladı. Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdulkadir Özbey ikinci ve Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Işık ise yarışmada üçüncü oldu. Yarışmada derece alan öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesinin ardından program sona erdi. 

 

 

22-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-201722-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.