MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KORKUT İLÇESİNDE TEOG SINAVINDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

KORKUT İLÇESİNDE TEOG SINAVINDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Korkut İlçemizde TEOG Sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayan başarılı öğrencilerimize ödül verildi.

Düzenlenen ödül törenine Sayın Valimiz Seddar Yavuz,  Korkut İlçe Kaymakamı Abdülgani Mağ, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İlçe Kaymakamı Abdülgani Mag tarafından yapılan açılış konuşmasıyla devam etti.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Sayın Valimiz Seddar Yavuz; “İlimizin çok kıymetli yöneticileri, değerli öğretmenlerimiz ve kıymetli öğrencilerimiz öncelikle bu mübarek Ramazan ayında sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ramazanınız mübarek olsun. İnşallah bu Ramazan ayı hem ülkemiz hem de İslam Dünyası için huzurun, refahın başlangıcı olur diye temenni ediyorum. “ Dedi

 

Dünya’da ve ülkemizdeki gündeme dair konularda açıklamalarda bulunarak konuşmalarına devam eden Sayın Valimiz, “Değerli arkadaşlar, Dünya üzerinde gelişmiş ülkelere oranla az gelişmiş ülkelerin daha çok bilgiye, da çok sanayiye ve daha çok teknolojiye ihtiyacı vardır. Çünkü hakkı ve hukuku haykırabilmek, mazlumları koruyup kollayabilmek için bu gereklidir.

 

Hepinizin malumu, ülkemiz son 15 yılda ciddi bir gelişme gösterdi. Her alanda yapılan reformlar bizleri sadece ekonomik, sosyal alanda değil eğitim alanında da ileriye taşıdı. İlimizde bu gelişmişlikten payına düşeni aldı ve almaya da devam edecektir. Şükürler olsun muşta eğitim altyapısı ve fiziki mekân konularında bir sıkıntımız yok. Eğitim konusundaki bu iyileşme beraberinde akademik başarıyı getirmektedir. İşte Bugün de Korkut İlçemizde TEOG Sınavında başarı elde etmiş gençlerimizi ödüllendirmek için bir araya geldik. Muş genelinde 204 gencimiz TEOG Sınavında derece yapmış ve bu çocuklarımızdan 54 tanesi de tüm soruları doğru cevaplandırarak bizleri gururlandırmıştır.  Hepsini tebrik ediyor ve alınlarından öpüyorum.

 

Sevgili gençler, bu başarıyı kültürüyle, medeniyetiyle insanlığa hizmet etme aracı olarak kullanacak nesiller görmek ve yetiştirmek asıl hedefimizdir. Hayatta asıl başarı çok çalışmanın yanında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Başarılı olmanın asıl hedefi insanlığa hizmet etmektir. Bunu asla unutmayın. Hayatta önce fikir sahibi olun sonra ideoloji sahibi olun.

 

Bakın, son 150 yıldır insanın sadece maddi varlığı ile uğraştığımızdan nezaket, zarafet gibi güzel meziyetlerimizi kaybettik. Artık insanlarla mesafeli bir duruma geldik.

 

Değerli arkadaşlar,  çocuklarımıza ırkçılık virüsünü bulaştırmayın. İnsanlara hizmet etmeyi amaçlayan, kültürüyle, medeniyetiyle barışık, nerden gediğini ve nereye gittiğini bilen bireyler olarak yetiştirme gayreti ve çabası içinde olalım. Değerler eğitimini hayatımızın odak noktası haline getirmeliyiz. Hep birlikte insanlık için, ülkemiz için, ailemiz için, her şeyden önce kendimiz için iyi insan olma ideallerimizden asla vazgeçmeyelim.

 

Bu vesileyle, çocuklarımızın başarısında emeği geçen okul idareci ve öğretmenlerimiz ile çocuklarından desteklerini esirgemeyen velilerimizi kutluyorum. Bu duygularla tekrar hepinizi tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. ”Dedi

 

 

Program, ‘Korkut’ta Eğitim’ adlı slayt gösterisi ile başarılı olan öğrenciler için hazırlanan kısa videonun izlenmesinin ardından ödül töreni ile sona erdi.


09-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.