MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan İlimizde “Eğitimde Kariyer, Gelecek Vizyonu, Sınav Motivasyonu ve Kaygısı” Konulu Konferans Verdi.

Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan İlimizde “Eğitimde Kariyer, Gelecek Vizyonu, Sınav Motivasyonu ve Kaygısı” Konulu Konferans Verdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’nin daveti üzerine ilimize gelen “Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan”28.02.2017 tarihinde Muş Öğretmenevi Toplantı salonunda 2 seans halinde 1000 öğrenciye, okul idarecileri ve öğretmenlere yönelik “Eğitimde Kariyer, Gelecek Vizyonu, Sınav Motivasyonu ve Kaygısı” Konulu Konferans” verdi.

 

Konferansa Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sebahattin Eke, Mahmut Karakaya, M.Cüneyt Öner, Metin Aksu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Çoban, Bayram Güler, İbrahim Tanyeri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Konferansın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; “28 Şubat’ın yaşandığı bu büyük günün arifesinde Muş ilinde anlamlı bir toplantı yapmaya ev sahipliği yapmış oluyoruz. Bu toplantının ilimize ve öğrencilerimize hayırlara vesile olmasın temenni ediyorum. Saygı değer öğretmen arkadaşlarım, biz geleceği inşa etmek üzere emek ve çaba veren eğitim yöneticileriyiz. Bu anlamda bize emanet edilen yarınlarımız, geleceğimiz, geleceğimizin teminatı olan gençleri yetiştirmek ve onları hayata hazırlamak ve bir ufuk kazandırmak üzere bugün bir motivasyon semineri, bir gelecek kurgulama semineri düzenlenmiş bulunuyoruz. Bizim temel amacımız gençlerimizi nitelikli bireyler olarak yetiştirip, geleceğe hazırlamaktır. Ufku olan, hedefi olan, vizyonu olan gençleri dünyaya yön veren liderler olarak yetişmesini sağlamak bizim temel arzumuzdur. Bu anlamda Muş ilimizde bu veya buna benzer konferanslar düzenlemek üzere harekete geçmiş bulunuyoruz. Bugün Muş ilimiz için bir milattır diyebilirim. Çünkü hedefi ve gayesi olmayan bir gençliğin bataklıklara ve çamura sürüklendiğini hepimiz görüyoruz. Gençliğimizin gözümüzün önünde kayıp gitmemesi için, onların yarınlara hazırlanması için biz üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Yeter ki kendi değerini, kıymetini bilen ve kendi varlığından haberdar olan bireyler olarak gençlerimizi hayata hazırlayalım. Ben inanıyorum ki, bu gençlik kendi geleceğini hazırlama ve kendi geleceğine sahip çıkma noktasında şuurlu, bilgili, ufku geniş bir toplum olarak hayata hazırlanacaktır. Ama bugün bunun tohumlarını ekmek zorundayız. Bugün bunun inşasını gerçekleştirmek üzere temel atmak zorundayız. Bu ve buna benzer toplantıların hayırlara vesile olmasını diler, katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim” dedi.

 

Daha sonra konuşma yapan Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sayın Sıtkı Aslanhan; Eğitimde Kariyer, Gelecek Vizyonu, Sınav Motivasyonu ve Kaygısı’’ konulu semineri verdi. Seminerden sonra emeği gecen herkese teşekkür etti.

Program sonunda  değerlendirmelerde bulunan  kişisel eğitim ve gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan; Muş’ta olmaktan mutlu olduğunu, gençlerimize, öğretmenlerimize yardımcı olmanın hazzını yaşadığını, çocukların gözlerindeki ışıltıyı gördükçe bir kat daha heyecanlandığını dile getirdi.

 

Sayın Sıtkı Aslanhan; Kendisini Muş’a  davet eden Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’ye teşekkür etti.

 

28-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-201728-02-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.