MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Günleri kapsamında Milli Eğitim Müdürümüz ve Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Selahaddin-i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Kariyer Günleri kapsamında Milli Eğitim Müdürümüz ve Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Selahaddin-i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Fethi Ahmet Polat ve Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci  “Kariyer Günleri Projesi” kapsamında Selahaddin-i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek tavsiye ve tecrübe paylaşımında bulundular.

 

Programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Çoban, Bayram Güler, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

           

Programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci; İmam Hatiplerin hangi ruhla kurulduğunun bilinmesi gerektiğini, imam hatiplerin sadece ülkemiz için değil tüm insanlık için özlenen bir nesil olduğunu söyledi. Milli Eğitim Müdürü İlci; sevgili gençler İmam Hatipli olmak: önder olmak, lider olmak, örnek olmaktır, bu konuda kendinizi iyi yetiştirin ve okuyun diyerek, bu anlamda ilimizde imam hatiplerin sayısının ve kalitesinin arttırılması için çalışmalar yapmaktayız dedi.

 

 

Daha sonra bir konuşma yapan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat; Eğitim-Öğretim yılları boyunca yaşadığı tecrübeleri paylaşarak öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Her İmam Hatip öğrencisinin kendi çapında bir yıldız olduğunu, Peygamber´in varisleri olan ulemanın en önemli kaynağının bu okullar olduğunu ifade eden Rektör Polat; çeşitli şiirler eşliğinde öğrencileri bilime ve sahalarında yetkin uzmanlar olmaya teşvik etti. Öğrencileri de Muş Alparslan Üniversitesine davet eden Rektör Polat, ilimden daha yüksek bir itibar olmadığının altını çizerek ilimde geri olanın başka şeylerde ileri olmasının imkânı olmadığını, esasen bunun değerinin de bulunmadığını söyledi.11-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-201711-05-2017

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.