MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İYİ KARAKTERLİ ÖĞRENCİLER" PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

             Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen” İyi Karakterli Öğrenciler” Projesi kapsamında 3- 7 Kasım 2014 tarihleri arasında bir dizi çalışmaları yürütmek üzere, proje koordinatörü  Muş Milli Eğitim Müdürlüğü ile yerel ortaklar Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Anadolu Lisesi ve Rehberlik ve Araşrırma Merkezinden toplam 13 kişilik bir ekip Estonya’nın Harku Belediye’sine gezi düzenledi. 


             Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yürütülen” İyi Karakterli Öğrenciler” Projesi kapsamında 3- 7 Kasım 2014 tarihleri arasında bir dizi çalışmaları yürütmek üzere, proje koordinatörü  Muş Milli Eğitim Müdürlüğü ile yerel ortaklar Muş Alparslan Üniversitesi, Muş Anadolu Lisesi ve Rehberlik ve Araşrırma Merkezinden toplam 13 kişilik bir ekip Estonya’nın Harku Belediye’sine gezi düzenledi. Proje faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi ve deneyim paylaşımı yapılan ziyarette ayrıca faklı türde birçok okul ziyaret edilerek okullarda karşılaşılan türlü sorunlarla nasıl mücadele edildiğine dair farklı fikirler edinildi. Gezi süresince çok sıcak ve olumlu bir şekilde karşılanan ekibimiz yurtdışı ortağımız olan Estonya’ya yapılan geziden ve yapılan çalışmalardan memnun kaldılar. Proje gezisi süresince aşağıdaki konular üzerinde çalışmalar yürütüldü:

-Türkiye ve Estonya´da eğitim sistemlerinin karşılaştırılması

-Devam eden proje faaliyetlerinin değerlendirilmesi.

-Okul ziyaretleri ve gözlemleri ile iyi uygulamaların paylaşılması

-Her bölge kendi taslak el kitabı ile gelerek  son şekli için birlikte çalışmalarına imkan sağlandı.

 

         Ayrıca projenin yerel ortağı Anadolu Lisesi’nden, diğer bir ortağımız olan Muş Alparslan Üniversite’sine 4 Aralık 2014 tarihinde, bu yıl sınava girecek öğrencilerin motivasyonlarını arttırması, ilimizin üniversitesinin yakından görmelerinin sağlanması ve geleceklerine dair daha sağlam kararlar vermelerine yardımcı olabilmesi amacıylaproje faaliyetleri kapsamında bir gezi düzenlendi. Geziye Anadolu Lisesi´nin 12. sınıf öğrencilerinden yaklaşık 100 öğrenci katıldı. Üniversitenin Erasmus Ofisinde görevli akademisyenlerin reherliğinde üniversite kampüs alanı; kütüphane, labaratuvarlar, spor kompleksi, çarşı, derslikler vs. gezildi. Öğrencilerin üniversite ortamını daha yakından hissedebilmeleri amacıyla İlahiyat Fakültesinde bir derste kısa süreli misafir öğrenci olarak kalan öğrencilerin oldukça neşeli oldukları görüldü. Öğrencilere moral verip, motivasyonlarının artmasına yardımcı olan üniversiteliler ile lise öğrencileri arasında destek gruplarının oluşturulması sağlandı. Üniversitemizin Eğitim Fakültesi’nden Yard. Doç. Süleyman AYDENİZ, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere iyi karakterli birey olmanın yanısıra, sınav motivasyonu ve başarısı üzerine bir sunum yaptı. Üniversitenin tanıtım videosunu izleyen öğrencilere, üniverstenin çeşitli armağanları dağıtıldı. Öğrencilik hayatlarında güzel bir anı bırakması hedeflenen geziden sonra öğrencilerin oldukça memnun kaldıkları gözlendi.

 

222222

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.