MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İYİ KARAKTERLİ ÖĞRENCİLER” PROJESİ SONUÇ TOPLANTISI YAPILDI

“İYİ KARAKTERLİ ÖĞRENCİLER” PROJESİ SONUÇ TOPLANTISI YAPILDI

 

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde Estonya’nın Harku Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen 2013’te kabul edilen Comenius Bölgesel Ortaklıklar Projeleri “Students with Good Character” (İyi Karakterli Öğrenciler) Projesi kapsamında yapılan çalışmaların sonuç değerlendirmesini yapmak üzere, projenin yerel ortaklarının yönetici ve çalışanlarının katılımıyla final toplantısı yapıldı. Proje süresince yerelde ve yurtdışında yapılan faaliyetler, projenin amacına ulaşıp ulaşmadığı, öğrenciler üzerinde istenilen davranış değişikliğine etkisi ile başarı ve motivasyonlarını arttırması gibi temel konular üzerine değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut KARAKAYA, Sebahattin EKE, Metin AKSU, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat ÇOBAN, Nurettin ÖZDAŞ ve Mahmut BASKIN ile proje ortağı okul idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

 

Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN; Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminin koordinatörü olduğu “İyi Karakterli Öğrenciler” projesinin yerel ortakları; Muş Anadolu Lisesi, Muş Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesidir. Projenin Estonya ortağı; Harku Belediyesi, yerel ortakları ise Tabasalu Lisesi ve Rua Crew Gençlik Derneğidir. Bu proje faaliyetleri ve ziyaretleri ile iki farklı kültürdeki öğrencilerin davranış bozuklukları ile ilgili karşılaştırma yaparak ortak çözüm bulunması amaçlanmıştır. Öğrencilerin davranış bozukluklarını minimize etmek, akademik başarılarını arttırmak, ayrıca temel demokratik, kültürel ve ahlaki değerlerin kazandırılması hedeflenmiştir, dedi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Bu projeyle uzmanlar tarafından öğrencilere, eğitim çalışanlarına, okul idarecilerine, velilere seminerler ve eğitimler verilerek bilgilendirme ve paylaşım toplantıları yapıldı. İl içi ve yurt dışına geziler düzenlenerek karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı, proje ile öğrencilerimizin davranışsal problemleri azaltılmış, akademik başarıları arttırılmış, kendileri, aileleri ile topluma karşı daha duyarlı olmaları sağlanmıştır. Okullar öğrencilerin öz motivasyonlarını arttırmış, Değerler Eğitimi uygulamaları ile karakter gelişimlerine destek olmuş, başarılı olmalarına yardımcı olmuştur, dedi. Projede emeği geçen Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminde çalışan öğretmenlerimize, Proje ortağı okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederim dedi.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.