MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL SANAYİ ODASI BAŞKANI ERDAL BAHÇIVAN KARİYER GÜNLERİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

İSTANBUL SANAYİ ODASI BAŞKANI ERDAL BAHÇIVAN KARİYER GÜNLERİ PROJESİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Sayın Valimiz Seddar Yavuz’un davetiyle ilimize gelen İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın ve beraberindekiler “Kariyer Günleri” projesi kapsamında Muş Öğretmenevi Toplantı Salonda Lise öğrencileriyle buluştu.

 

Muş öğretmenevinde Lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Kariyer Günleri programına; Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof Dr.Fethi Ahmet Polat, Belediye Başkanı Feyat Asya, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, Muş Vakfı Başkanı Dr.Orhan Sami Gültekin, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

 

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan; Öğrencilere geleceklerine yönelik tavsiyelerde bulunan konuşmacılar, öğrencilere yarınlara güvenle ilerlemek için gençliğin kıymetini bilmeleri gerektiği vurgularken, ‘bu vatanın, bu milletin sizlerle ilgili büyük ümitleri var. Kendinizi asla küçümsemeyin. Birlik ve beraberliğimize sahip çıkın. Bizlerde bu topraklardan çıkıp şu anki konumlarımıza geldik sizler bizlere göre daha şanslısınız, iyi imkânlara sahipsiniz. Şükürler olsun ki Devletimiz eğitim konusunda çok ciddi çalışmalar yapmaktadır. Sizlere düşen görev daha iyi çalışmak ve insanlara faydalı bireyler olarak yetiştirmenizdir. Üniversite okumakta tek başına yeterli değildir. İlginize yeteneğinize göre meslek edinebileceğiniz alanlara yönelip çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz. Teknolojiyi de kullanarak bu bilgilere istediğiniz gibi kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Bu teknolojiyi doğru kullandığınız takdirde geleceğinize yönelik bilgi ve birikimlerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hayatınızı boş vakitlerle geçirmeyin. Sahip olduğunuz enerji, gençlik birçok sorunu aşmanızda en önemli etkendir. Kendinize güvenin, Sayın Valimiz gibi sizleri düşünen, sizlere yönelik çalışmalar yapan idareyi düşünerek bu imkânları iyi değerlendirin.  Sevgili gençler, tarihimizdeki en önemli 3 hadise; Türkiye Cumhuriyetinin Devletinin kuruluş tarihi, İstanbul’un Fethi ve Malazgirt Zaferi’dir. Sizlerde bu topraklarda yaşayan gençler olarak çok çalışın ve ülkemizin daha iyi yerlere gelmesine vesile olun. Bin bir zorlukla İslam’ın sancaktarlığını yapan atalarınız bu bayrağa sahip çıkmışlardır. Belki bizler göremeyiz ama 1071 yılının 100 yılında sizlerde bundan sonra 2071 yılında bu konuşmalarımızı hatırlayarak ülkemize, bayrağımıza ve vatanımıza sahip çıkın. Çünkü başka bir Türkiye, başka bir vatan yok. Allah bizi bayraksız, vatansız, devletsiz bırakmasın. Sizlerle buluşmamıza vesile olan Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. ”Dedi.

 

 

Program toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.


18-05-201718-05-201718-05-201718-05-201718-05-201718-05-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.