MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİPLER YARIŞIYOR MESLEKİ BİLGİ YARIŞMASI İL FİNALİ TAMAMLANDI

İMAM HATİPLER YARIŞIYOR MESLEKİ BİLGİ YARIŞMASI İL FİNALİ TAMAMLANDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün 30 Mart 2022 günü Türkiye Geneli" İmam Hatip Liseleri Meslek Dersleri Kazanım Değerlendirme- Uygulama Sınavı" büyük ilgiyle karşılanmıştı. Yarışmaya ilimizdeki imam hatip liseleri de katılmış ve Muş Şehit Davut Karaçam Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bu sınavda sıralamada il birincisi olmuştu.

    Genel Müdürlüğümüz, daha sonra il, bölge ve Türkiye finallerini kapsayan "İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması"nın  startını verdi.

    "İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması"nın birinci etabı olan il finalleri Tüm ülkede 18 Mayıs 2022 günü yapıldı.

     İlimizdeki "İmam Hatipler Yarışıyor Mesleki Bilgi Yarışması" nın ön eleme ve final yarışmaları aynı tarihte Muş Şehit Davut Karaçam Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde ve aynı okulumuzun konferans salonunda gerçekleşti.

    Ön eleme yarışmasında büyük rekabetin yaşandığı yarışmada Muş Şehit Davut Karaçam Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, İlci İnşaat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nizmülmülk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yaygın Anadolu İmam hatip Lisesi finale kaldı.

  Katılım yoğunluğu sebebiyle salon tıklım tıklım doldu.  Yarışma final programına Muş Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Metin Aksu,  İl Müftü Vekilimiz Sayın Murat Karançi, Muş Alparslan Üniversitesi İslami İlimler Akademisi Dekanı Profesör Sayın Murat Serdar, Dekan Yardımcısı Doktor Sayın Abdullah Arca ve birçok okul müdürümüz katıldı.

   Program, İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Okul Müdürü Mustafa Göregen'in açış konuşması ile start aldı.

    Sonra İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Metin Aksu'nun misafirlere hitap etti.

    Ardından İslami İlimler Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Sayın Murat Serdar söz aldı.

     Kendisi de İmam Hatip Lisesi mezunu olan Muş Belediye Başkanı Sayın Feyat Asya'nın yaptığı     konuşmanın ardından yarışma başladı.

   Dört imam hatip lisemizin yarıştığı ve on beş asıl ve eşitlik halinde on yedek sorunun hazır bulundurulduğu yarışma kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Onuncu soru neticesine iki okulumuz elendi ve eşit puanlı okullarımız Muş Şehit Davut Karaçam Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz ile Selahattin-i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisemiz, birincilik için yedek sorularda yarışmaya devam etti.

     Yarışma sekizinci soruya kadar eşit puanla devam etti. Ancak, sekizinci soruda Selahattin-i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi yarışmacı öğrencilerimizin yanlış cevap vermesi neticesinde tamamlandı. Böylece Muş Şehit Davut Karaçam Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yarışmayı birinci olarak tamamlayıp ilimizi bölge finallerinde temsil etmeye hak kazandı.

     Programı bitiminde İl Müftü Vekilimiz Sayın Murat Karançi, son sözü aldı.

     Katılımcı okullarımıza hediye ve ödül dağıtmının ardından program sona erdi.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.