MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP OKULLARI YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI DÜZENLENDİ.

          08 Ekim 2014 tarihinde, İmam Hatip Okul Müdürleriyle  kent merkezi Öğretmen Evi’nde, Bakanlığımız Din  Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ ve Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN Başkanlığında toplantı yapıldı.
İMAM HATİP OKULLARI YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI DÜZENLENDİ.

              08 Ekim 2014 tarihinde, İmam Hatip Okul Müdürleriyle  kent merkezi Öğretmen Evi’nde, Bakanlığımız Din  Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik BAŞ ve Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN Başkanlığında toplantı yapıldı.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı açılış konuşmasında ilimizde toplam 18 İmam Hatip Ortaokulu ve 7 İmam Hatip Lisesi bulunduğunu belirtip bu okulların topluma faydalı bireylerin yetiştirilmesindeki önemini vurguladı. Gelecek nesillerin ortak değerlerimiz hususunda ülkemizin hem ekonomik hem sosyal ve ahlaki olarak daha iyi noktalara gelmesine vesile olacağından bahsetti.

         Abdulhalik BAŞ’ın yapıtığı konuşmada; Ülke genelinde 2.630 İmam Hatip Lisesi ve 1.628 de İmam Hatip Ortaokulu´nun bulunduğunu,  son günlerde bölgede yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyduklarını ve öğretmenlere destek olmak, yanlarında olduklarını göstermek amacıyla kente geldiğini belirten Baş, olaylar sırasında hasar gören, tahrip edilen okullardaki onarım çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

             Genel Müdürlük olarak imam hatip şuurunun artırılması için çaba gösterdiklerini kaydeden Baş, "Ülke genelindeki 2 bin 630 imam hatip okulumuzda bir milyon öğrenci eğitim görüyor. Öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yapıyoruz. İmam hatiplik şuuruyla yetişen öğrencilerimiz insanlığa faydalı bireyler olacaklardır" diye konuştu.

             İki yıldan bu yana devam eden bir huzur ortamının bulunduğunu ancak son zamanlarda hiç beklenmeyen olumsuzlukların yaşandığını dile getiren Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yıllar önce Arjantin´de yağmalama olayları olmuştu. Malum oradaki insanlar marketleri yağmalamıştı ancak ülkemizde de mağazaların yağmalandığını görünce ´Biz nereye gidiyoruz´ diye düşünmeye başladık. Bu millet helali, haramı bilen bir millet. Tabii yanlış yapıldı. Birtakım provokatörler ortaya çıkıyor. İstemeyen olaylar oluyor ama şu ana kadar yağma yaşanmadı. Maalesef bunu da gördük. İnşallah bu tür olayların tekrarı yaşanmaz. Ülkemizde ve özelde de bu bölgelerimizde bu olayların ilacı imam hatip okullarıdır. Eğer biz bu bir milyon öğrenciyi, helali haramı bilen, insanlara fayda olmaktan başka bir gayesi olmayan, vatana millete çalışma azminde olan insanlar olarak yetiştirirsek bu tür olayları bir daha yaşamayız." dedi.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.