MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE TÜBİTAK TOPLANTISI YAPILDI.

İLİMİZDE TÜBİTAK TOPLANTISI YAPILDI.

18.11.2015 tarihinde Muş Öğretmen Evinde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prf. Dr. Cemil TUNÇ ve TÜBİTAK İl Koordinatörü İbrahim Koç  Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

              Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz; Cevdet Arslan, Muş’ta TÜBİTAK’a sunulan projeler hakkında bilgi vererek, birçok projenin desteklendiğini söyledi. Öğrencilerin kendilerini ifade etme ve özgüven noktasında projelerin ciddi bir önem arz ettiğini ifade eden Arslan, “Gerçekten öğrencilerimizin kendilerini ifade etme, kendilerine güven kazanma anlamında çok önemli projelerimiz var. Öğrencilerimizin öğretmenlerimizin rehberliğinde herhangi bir proje veya sergiye katıldığı zaman kendilerine güven gelir. Bizde bu projeler ile kendimizi yeniliyoruz. Sadece TÜBİTAK değil diğer Avrupa projelerinde de böyle. Son yıllarda gerçekten Muş ilimizde önemli anlamda projeler çıkardık. Zor iş başlanılmayan iştir. Gayretli çalıştığımız zaman olacak. Bu anlamda emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Projenin, bu sunumun verimli geçmesini diliyorum” dedi.

              İlimiz TÜBİTAK koordinatörü İbrahim KOÇ  geçen yılda  Bilim  ve  Sanat Merkezi  öncülüğünde yapılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları’nın başvurularını başladığı  ve 4 Aralık 2015’e kadar devam ettiğini ifade ettikten  sonra bu yıl çevre  illerde  Robot  Bilim Eğitimi verebilecek düzeye geldiğinizi ifade  etti.

 


               Yapılan konuşmaların ardından Van 100. Yıl Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Cemil Tunç da, TÜBİTAK´la ilgili yapılan projeler hakkında bilgi vererek, “47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nca bilgisayar, biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya, psikoloji, sosyoloji, tarih, Türk dil ve edebiyatı, teknolojik tasarım (yeni-onay bekliyor) ve değerler eğitimi (yeni-onay bekliyor) dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir” şeklinde konuştu.


1111111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.