MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Erasmus+ ve E-Twinining Proje Programları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İlimizde Erasmus+ ve E-Twinining Proje Programları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından okulların Erasmus + ve E-Twinning programlarından faydalanmaları için Muş Merkez, Bulanık, Malazgirt, Hasköy, Korkut ve Varto ilçelerimizde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Muş Merkezdeki toplantı, Muş Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin konferans salonunda yapıldı. Toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin Özdaş, AR-GE Birimi çalışanları ve okul temsilcileri katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi’nden Ercan Çiçek tarafından Erasmus + KA1 (Bireylerin Öğrenme Hareketliliği) hakkında ve AR-GE Birimi’nden Nazan Turan Kızıltaş tarafından Erasmus + KA2 (Stratejik Ortaklıklar) ve e-Twinning Programı hakkında bilgiler verildi. Sonraki günlerde ise, Bulanık, Malazgirt, Hasköy, Korkut ve Varto ilçe merkezlerinde okul temsilcilerine programla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Erasmus + ve E-Twinning programlarının tanıtımı için yapılan bilgilendirme toplantıları ile ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, “Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan Erasmus+, 2014-2020 yıllarını kapsayan dönemde uygulanmaktadır. 2014-2020 yılları arasında uygulanmakta olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. ETwinning Programı ise; AB ülkelerindeki okullarla iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak için yapılan projelerdir” dedi.

 

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından kentteki okulların Erasmus + ve E-Twinning programlarından faydalanmaları için, programın tanıtılması ve okulların Erasmus + K1 (Bireylerin Öğrenme Hareketliliği) ve K2 (Stratejik Ortaklıklar) alanlarında proje yapabilmeleri için ilçelerde de toplantılar düzenlendi.  Toplantılar Muş Merkezde; 7 Aralık,  Varto, Hasköy ve Korkut ilçelerinde; 8 Aralık, Malazgirt ve Bulanık ilçelerinde ise; 9 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. İlçelerdeki bilgilendirmeler yine Muş Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi’nde görevli olan Nazan Turan Kızıltaş ve Ercan Çiçek tarafından verildi. Toplantılar sırasında Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi hakkında da bilgilendirmeler yapılacak, öğrencilerimizin proje kapsamında yarışmalara katılmaları için gerekli duyurular yapıldı.


15-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-201515-12-2015

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.