MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLHAM VEREN ÖĞRETMENLER KONFERANSI

İLHAM VEREN ÖĞRETMENLER KONFERANSI

Muş Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ Bey’in daveti üzerine İlimize gelen ve son zamanlarda sosyal medyanın en çok konuşulan “Siyah Pantolon Anısı” ile tanınan Alişan KAPAKLIKAYA öğretmenevinde eğitim camiasına konferans verdi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak katılan Alişan KAPAKLIKAYA Bey’in “ İlham Veren Öğretmenler ” konulu konferansına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürlerinin yanı sıra çok sayıda öğretmen katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği konferansın açılış ve selamlama konuşmasını yapan İLCİ: “Davetimizi geri çevirmeyip davete icabet eden Alişan Bey’e canı gönülden teşekkür ediyorum. Öğretmenlik büyük bir sorumluluk taşıyan kutsal bir meslektir. Konferansla amacımız öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin mesleklerini daha içten yapmalarına yönelik motivasyonlarını arttırmaktır.” dedi.

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüyü gelen Alişan KAPAKLIKAYA anılarını aktararak yaptığı sunumuyla zaman zaman dinleyicilerini kahkahaya boğarken zaman zaman da duygulu anlar yaşattı. Özellikle iki öğretmeni, kanser tedavisi görmekte olan kızı, vefat eden kardeşi ile yaşadığı ve Türkiye gündemine damga vuran “Siyah Pantolon” anısı kimi dinleyicileri ağlattı. Neşeli anların da yaşandığı sunumda KAPAKLIKAYA: “ Öğrencilerinizin yüreğine dokunun. Bizim zamanımızda var yoktu. Şimdi ise yok yoktur. Şimdiki zamanda çocuklarımıza sunduğumuz kolaylıklar onların okumasını zorlaştırıyor. Yabancının sazı ile bizim türkümüz çalınmıyor. Eğitimimiz ve sistemimiz milli ve manevi değerlerimize uygun olarak yapılmalıdır.” dedi.

Konferans Alişan KAPAKLIKAYA’ nın salon dışında eğitimcilerle sohbeti, kitap tanıtımı ve kitaplarını imzalanmasıyla sona erdi. Müdürlüğümüz olarak katılımı için Alişan KAPAKLIKAYA’ ya teşekkür ederken, kanser tedavisi görmekte olan kızına acil şifalar dileriz.

 

 

Alişan KAPAKLIKAYA Kimdir ?

Alişan Kapaklıkaya 1962 yılında Eskişehir Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir. 4 kardeş olan Kapaklıkaya yoksul bir ailenin evladıydı. Alişan Kapaklıkaya evli ve kanser tedavisi gören bir kızı var.

Alişan Kapaklıkaya 1981 – 1985 yıllarında Marmara Üniversitesinden mezun oldu. 1985 – 2000 yılları arasında Adana Merkez’de bulunan liselerde öğretmenlik yaptı. Aynı zaman da 1987 – 1992 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında NLP ile tanıştı. NLP ve eğitimi öğrеnmеk konusun da uzmаnlık alarak uluslarası аlаnlаrdа çаlışmаlаr yaptı. NLP’nin insan yaşamına getirdiği kaliteyi fark etti.

Araştırmalarında derinleştikçe bizim türkülerin yabancıların sazıyla söylenemeyeceğini anladı. Öğrendiklerini önce kendi hayatına uyguladı. Etkili olduğunu anlayınca eğitimlere başladı.

30 Nisan 2002–Beliz Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirkеti Mаster Practitionеr Of NLP Eğitimi

28 Temmuz 2002-Hаyаt Acаdemy NLP Practitiоner Eğtimi- Münir Arıkan

Nisan 2003–Emeih Eurоpean&Middle Eastern Institute Of Hypnоsis - RobertSmith

INLPTA The Internаtionаl NLP Trainеrs Associationand NLP Grup - Dr. Wyаtt Woddsmаll ve Robеrt Smith

Alişan KAPAKLIKAYA’nın eserleri nelerdir?

-Sen Hiç Kendini Yaşadın mı?

-Bunları Kimseye Anlatmamıştım

-Aramızda Kalsın

-İçinizdeki Uyuyan Güzeli Uyandır

-Sevgi Bahçesinin Bahçıvanı

-Yüreğime Dokunan Eller

 

-Kalbime Girmeden Beynimde İşin Ne?

 

27-10-201727-10-201727-10-201727-10-201727-10-201727-10-201727-10-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.