MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

         İlçe milli eğitim müdürleri ile toplantı yapıldı 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

14.11.2014 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Cevdet ARSLAN Başkanlığında, Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Müdürlüğümüz Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Sınavlardan Sorumlu Şube Müdürleri ile yaptığı toplantıda;

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sistemi çerçevesinde yapılacak olan ortak sınavların tüm uygulama merkezlerinde aynı titizlikle aynı kurallar içerisinde, sağlıklı ve güvenli olarak yapılmasını teminen sınavda görev alan personelin bilgilendirilmesi ve gerekli eğitimin verilmesinin büyük önem taşıdığını belirti.

Bakanlığımızın e-postayla göndermiş olduğu eğitim CD.si esas alınarak İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sınavdan Sorumlu Şube Müdürleri tarafından 17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında belirlenecek bir günde sınav yapılacak okul müdürlerine, okul müdürlerininde okulda görev yapan tüm öğretmenlere yönelik eğitim vermesi gerektiğini ifade etti.

 

Yapılan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sınavlardan Sorumlu Şube Müdürleri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak merkezi ortak sınavlar, okullarımızda devam devamsızlık durumu, okullarımızdaki akademik başarılarının aktarılması, taşıma ile ilgili sorunlar, yatırımlar ve devam eden inşaatlar, YBO. Okullarımızın genel durumu yönündeki maddelerde belirtilen konulara tek tek değinerek ilimizin eğitim öğretim kalitesinin artırılması için gerekli çabanın gösterilmesi kararlaştırıldı.


1111

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.