MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIĞI SEÇİMİ YAPILDI

            Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında öğrencilere seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme ve hoşgörülü davranma becerilerini kazandırmak amacı ile İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı.
İL ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANLIĞI SEÇİMİ YAPILDI

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında öğrencilere seçme, seçilme, oy kullanma, demokratik liderliği benimseme ve hoşgörülü davranma becerilerini kazandırmak amacı ile İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı.

Demokrasi kültürünü erken yaşta benimsetmek amacı ile yürütülen proje kapsamında önce her okulda Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimleri yapıldı. 03/12/2014 tarihinde ise okul öğrenci meclisi başkanlarının katılımı ile 5 kişiden oluşan İlçe temsilciliği seçimleri yapıldı.

 

11/12/2014 Perşembe günü saat 10:00 da tüm ilçe temsilcilerinin katılımı ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut BASKIN ve ARGE Biriminden M. Selim AKALIN ile okullardan katılan öğretmen ve idarecilerin gözetiminde ile Meslek Lisesi konferans salonunda yapılan İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimlerine 5 temsilci öğrencimiz aday olarak başvurmuştur Yapılan oylama sonucunda en çok oyu alan Hasköy 100. Yıl Gazi Ortaokulu öğrencisi Betül ORAK İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçilmiştir. Öğrencimiz 23 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılacak özel oturumda ilimizi temsil edecektir.

22

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.