MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz TEOG Sınavında Öğrencilere Başarılar Diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz TEOG Sınavında Öğrencilere Başarılar Diledi.

         Milli Eğitim Bakanlığı’nca 8. sınıf öğrencileri için uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavlarının II. dönem ki kısmı 29-30 Nisan Çarşamba ve Perşembe günü yapılacak. Her gün üç dersten sınava girecek olan öğrenciler, 29 Nisan 2015 Çarşamba günü Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 30 Nisan 2015 Perşembe günü ise Fen ve Teknoloji, Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden başarılı olmak için ter dökecekler.

 

              Konuyla ilgili açıklama yapan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN, bu sınavın öğrencilerin geleceğini şekillendirmesi açısından oldukça önemli olduğunu, yöneticilerin ve öğretmenlerin gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilerin eğitim öğretim yılı başından beri bu sınava odaklandıklarını belirten Arslan, Muş il genelinde 165 Okul, 720 salonda 9 bin 370 öğrencinin bu sınava gireceğini vurgulayarak, "Öğrencilerimiz hiç korkmasınlar. Derslerine günü gününe çalıştıkları takdirde oldukça kolay bir sınav. Heyecanlanmasınlar. Kaygılanmasınlar. Okullarındaki ilgili derslerin normal yazılısına giriyormuş gibi rahat bir şekilde sınavlarına girsinler. Ancak bu rahatlık onları hataya sevk etmesin. Soruları çok dikkatli okusunlar. Kodlama hatası yapmasınlar. Bil hassa kitapçık türünü kodlamayı unutma gibi basit hatalardan kaçınsınlar. Sınav öncesi beslenmelerine çok dikkat etsinler. Ailelerin de çocuklarımızın moralini yüksek tutması gerekli" dedi.

 

              İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet ARSLAN ayrıca, öğretmenlerin bu sınavlarda rolünün oldukça büyük olduğunu vurgulayarak, "Öğretmenlerimiz bu sürecin en önemli faktörü. Sınav gününe kadar derslerinin müfredatını ve kazanımlarını çok dikkatli takip etmeleri gerekli. Bu sınav tamamen ders müfredatının değerlendirilmesinden oluşuyor. Derslerin konularının tamamlanamaması ya da yetiştirilememesi gibi bir mazeret olamaz. Herkes kendine düşeni canla başla yapacak. Öğrencilerimizin geleceği için kimsenin kaybedecek zamanı yok. Sınavların sağlıklı yürümesi için sınavlarda görevli yönetici ve öğretmenler gereken tüm hassasiyeti gösterecekler" diye konuştu.

 

 

            Sınav günü tam kadro sahada olacaklarını vurgulayan Arslan, bu sınavların Muş´un özlediği başarıya ulaşması için kusursuz yapılması gerektiğini belirtti. "Tüm öğrencilerimize bu zorlu yarışta başarılar diliyorum”. Ümit ediyorum ki tüm öğrencilerimiz çalışmalarının meyvesini başarılı bir şekilde toplayacaklar" şeklinde konuştu.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.