MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci'nin YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin İlci'nin YKS Mesajı

Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler,

Yoğun bir çalışma temposunun ardından, büyük emekler sonucunda geleceğinizin temelini atacağınız ilk adım olan Yüksek Öğretim Kurumlarına giriş için 15 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına gireceksiniz.

Çalışmalarınızın ve emeklerinizin meyvelerini toplamanız için üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Bu sınavın sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçeceğini unutmayın.  Sizi sınavla ilgili sizi kaygıya düşürecek, telaşlandıracak etkenlerden uzak durunuz. Pozitif olmaya ve her zaman iyimser bir bakış açısı geliştirmeye önem veriniz.

Sınav sırasında rahat olmanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Bizim, sınavı kazanacağınıza dair güvenimiz ve inancımız tamdır. Bundan sonraki adım, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak sınava bu özgüven ile girmenizdir. Yüksek Öğretim Kurumları girişi için 15 Haziran 2019 Cumartesi günü yapılacak Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına gireceksiniz. Sizler de kendinize inanır ve güvenirseniz başaramayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum.

Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, lider, araştıran, sorgulayan, vatanını ve millerini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

Değerli veliler,

Biliyoruz ki hepiniz çocuklarınızın geleceği için çok fazla çaba sarf edip birçok şeyden fedakârlık yaptınız. Bu özverilerinizin en önemli basamağına gelmiş bulundunuz. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Bu bağlamda siz anne ve babalardan beklentimiz, öğrencilerimiz konusunda daha duyarlı olmanızdır. Dikkat etmediğimiz her nokta, çocuklarımızın var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır.

Unutmayın ki Yüksek Öğretim Kurumları giriş ( TYT ve AYT ) sınavları çocuklarımızın sadece başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

Kıymetli meslektaşlarım,

Öğrencilerimizi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emekler harcayan, birçok fedakârlıkta bulunan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu aşamadan sonra, öğrencilerimize sorunsuz ve rahat bir sınav ortamı yaratacağınız inancıyla görevlerinizde başarılar diliyorum.

Bu vesile ile geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili öğrencilerimize girecekleri Yüksek Öğretim Kurumları (TYT ve AYT) Sınavında başarılar dilerim.

 

Metin İLCİ

                                                                                         Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.