MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver KIVANÇ'ın,12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıl Dönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver KIVANÇ'ın,12 Mart  İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yıl Dönümü Mesajı

Ülkemizin ve Milletimizin en zor şartlar altında bulunduğu dönemde kaleme alınan İstiklal Marşı'mız, bağımsızlığımızın, geleceğimizin, milletimizin azim ve kararlılığının sembolüdür. Millî Mücadele'nin fikir zeminini özlü bir şekilde ortaya koyan marşımız zorlukların ve sıkıntıların hep beraber nasıl aşılacağını canlı bir dille gözler önüne sermiştir.

Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un mısralarında en öz biçimde ortaya konan vasıflarımız, değerlerimiz ve ideallerimiz geleceğimizi şekillendirecek temel unsurlardır. 

Milletimiz için bir bağımsızlık bildirisi olan İstiklal Marşı'mız, ülkemizin var oluş mücadelesinin ruhunu, birlik ve beraberliğinin dayandığı esasları hepimize daima hatırlatır. 

Millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy, eserleriyle ve fikirleriyle her zaman milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir. Eskimeyen kaynaklarımızdan aldığı ilhamlarla çağı yakalayıp aşmayı ve gelecek için gerekli olanı dile getiren şairimiz hiç unutulmayacak, her zaman saygıyla yâd edilecektir.

İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100. yıl dönümünde, Mehmet Akif ERSOY başta olmak üzere, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. 

                                                                                                                 Enver KIVANÇ

                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.