MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Regâib, rağbet olunan, rağbetle istenilen şeyler, bol hediyeler anlamlarına gelmektedir. Kamerî aylardan Recep ayının ilk perşembe gününü cuma gecesine bağlayan vaktin, adı olan Regâib Gecesi, İslam kültüründe idrak edilen mübarek gecelerden biridir. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber'in ana rahmine bu gecede düştüğüne inanılması, yine bu gecede Allah'ın kullarına pek çok ihsanda bulunacağına inanılması ve Regâib Gecesi'nin, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olarak görülmesi Leyle-i Regâib'i mübarek kılan belli başlı âmillerdendir.

 

Milletçe, rahmet iklimi ve huzurun mevsimi olan üç aylara ulaşmanın sevincini yaşamaktayız. Mübarek üç aylar içerisinde, Allah katında çok müstesna olan kandil geceleri vardır. O gecelerden biri; Regâip Kandili'dir.

 

Kulluk bilincini kuşanarak huzuruna varacağımız Yüce Yaratıcıya bizi kandiller zincirinin ilk halkası olan Regâip Kandili'ne ulaştırdığı için hamd u senalar olsun.

 

Regâip Kandili'nin tüm insanlığa barış ve huzurlar getirmesini; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz eder; tüm İslam âleminin Regâip Kandili'ni tebrik ederim.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.