MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" unvanı ve "Mareşallik" rütbesinin verilişinin 101. Yıl dönümü dolayısıyla kahraman gazilerimize armağan edilen 19 Eylül Gaziler gününü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Cennet vatanımız için gözlerini kırpmadan cepheden cepheye koşmuş, "Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz." diyerek korkusuzca vatan müdaafasında en önde yer alan aziz milletimiz, topraklarımızdan düşmanı temizlemiş ve tarihimizde nice şanlı destanlar yazmıştır.

Bizler, güzel vatanımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımızı mavi göklerde gururla dalgalandırıyorsak şehit ve gazilerimizin vatan aşkıyla dolu yürekleri ve cesur karakterleri sayesindedir.

Kahraman şehitlerimize ve gazilerimize karşı minnettarlığımızı ve vefamızı sunduğumuz 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ;başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ebediyete irtihal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.