MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver KIVANÇ'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver KIVANÇ'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

      Tarihimizde ve dünya tarihinde emsali olmayan bir kahramanlık destanı, Çanakkale Zaferinin 106'ncı yıl dönümünün haklı onur ve gururunu yaşıyoruz. Çanakkale Zaferi, dönemin imkânsızlıklarına rağmen vatanı, dini, hürriyeti ve istikbâli söz konusu olduğunda Aziz Türk Milletinin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya gösteren bir zaferdir. Bu zafer, tarihimize yön veren ilham kaynağımız olan en müstesna kişilerin, bizlere gösterdiği vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancın ve azmin, taktik ve dehanın zaferidir. 

      Şunu iyi biliyoruz ki Çanakkkale, bir seferberlik savaşıydı, ülkede eli silah tutan herkes Çanakkale'ye koşmuş, öğrencilerin Çanakkale'ye gitmesi ve genellikle de geri dönmemiş olmaları Muharebelerin devam ettiği o dönemde ülkemizde pek çok lise ve Fakülte mezun verememiştir.

      Eğitim camiamızın bilincini diri tutan bu kahramanlık hikayelerinin 106. yılında  Çanakkale Zaferini kutluyoruz.

      Unutmamalıyız ki, Çanakkale'nin mesajını ruhumuza sindirmeden milletimizin zor günlerdeki var oluş mücadelesini doğru bir şekilde ifade edemeyiz. 

      Bize düşen, bizi biz kılan değerlerin taşıyıcısı olmak, geçmişten alınan güçle yeniliklerin izini sürmek, kendi birikimlerimizin değerini bilmektir. Birlikte başarmanın ne demek olduğunu gösteren 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 106. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bu vatanı, bayrağı ve istiklâli bizlere mukaddes bir emanet olarak bırakan, geçmişten bugüne gerek istiklâlimiz gerekse bölünmez bütünlüğümüzü müdafaa uğruna kendini feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

 

                                                                                          Enver KIVANÇ 

                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.