MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver KIVANÇ, "15 Temmuz Demokrasi ve  Milli Birlik Günü" vesilesiyle bir mesaj yayımladı;

Ülkemiz; 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin birlik ve beraberliğine, demokratik düzenimize, hukukun üstünlüğüne ve milli iradeye yönelik tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır.

Yüce milletimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğinin anayasal güvencesi olan demokratik düzenimize ve milli iradeye tarihte eşi görülmemiş cesaret ve kararlılıkla canını ortaya koyarak büyük bir özveriyle sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz tüm fertleriyle Fethullahçı Terör Örgütüne karşı sokaklara inerek aziz vatanımız için canını siper etmiştir. Bu kahramanlıkla dünyada eşi benzeri görülmemiş bir destana imza atmıştır. Bu darbe girişimi aynı zamanda gerek yurt içi gerekse de yurt dışı tüm şer odaklarına, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve bağımsızlık tutkusunun önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz destanını yazarak Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

06-07-2022

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.