MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 10 KASIM GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 10 KASIM GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANMA MESAJI

Vefatının 84. yıl dönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyet'imizin banisi ilk Cumhurbaşkanımız Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yâd ediyorum. Onunla birlikte ebedî âleme irtihal eden tüm şehit ve gazilerimize de minnettarlığımı ifade ediyorum.

Mustafa Kemal Atatürk'ün vatanımızı kurtarmak için Anadolu topraklarında yaktığı bağımsızlık meşalesi, milletimizi yekvücut hâle getirdi.  Bu birlikten doğan kudret ve millî güçle milletimizin önünde yeni bir ufuk açıldı. Nitekim "Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır." anlayışını yansıtan Millî Mücadelenin elle tutulur sonucunu bütün dünya gördü. Türk ve dünya tarihinde kıymetli bir yer edinen Atatürk'ü sadece anmakla kalmamalı, mücadelesini anlamaya çalışmalıyız. Hepimize düşen bizi biz kılan esas gücümüze; birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve elbette geleceğe dönük hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkmaktır.

Tarihimiz bizim hafızamız ve istikametimizi gösteren pusulamızdır. Öğrencilerimize vatan aşkıyla dolu bir gencin, bir milletin önderi olmaya giden yolunun kilometre taşlarını kavratmalıyız. Ayrıca bizler de Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet ettiğinin bilincinde olmalıyız ki geleceğe dair ümitlerimiz daha da sağlam olsun.

Bu duygularla bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Enver KIVANÇ

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.