MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ENGİN´İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN EMİN ENGİN´İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

              

11/07/2019 tarihinde Muş İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım.

 

              Doğu Anadolu bölgesinin kadim bir şehri olan Muşta İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim.

 

            Çağımızda hızla gelişen teknoloji, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu arttırmaktadır. Eğitim sistemimizin; milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğunun bilincinde olmalıyız.

 

         Bu görev çerçevesinde; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır.

 

              Tüm kurumlarımızda; sevgi, saygı, barış, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle, ilimizde eğitim öğretimi daha üst seviyelere birlikte taşıyacağımıza inanıyorum. 

 

          İlimizi eğitim yönünden değerlendirdiğimde güzel ve verimli çalışmaların yapıldığı açıkça görülmektedir. Eğitimin farklı kademelerinde hizmet etmiş birisi olarak, güzel şehrimize yeni bir heyecan ve ruh ile hizmet ederken hep birlikte el ele vererek illimizi her alanda bir adım ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz.

 

            Güzel ilimizde her türlü eğitim çalışmaları ve projeler, akademik, sportif ve sosyal yeni projeleri de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacağız. Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Muş İlimizde görev yapan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım;

 

Görevimiz süresince birlik ve beraberlik, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde aklın yolunu birleştirmek suretiyle ilimizde eğitim-öğretimi daha üst seviyelere çıkaracağız.

 

En değerli varlıklarını bize emanet eden değerli velilerimiz;

 

Çocuklarınızın emin ellerde olduğunu belirtmek istiyorum. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bizlere destek olmanız gücümüzü arttıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızın sizlerin desteğine ve işbirliğine her zaman ihtiyacı vardır.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler;

 

Ülkemizin geleceği sizlerin elleriyle şekillenecektir. İstedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Tüm başarıların temelinde; Anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygıda; küçüklerinize sevgide kusur etmemek olduğunu unutmayınız.

 

Eğitim meselesi memleketimizin inşa meselesi olduğuna göre, Sayın Valimizin önderliğinde; yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin, basınımızın ve tüm hemşerilerimizin desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor, eğitim ve öğretim yılımızın başarılı geçmesini temenni ediyorum.

 

Yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kurumu temsilcilerine, basınımıza ve Muş halkına teşekkür ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Emin Engin; 1963 yılında İstanbul´da doğdu. Aslen Çanakkaleli olup ilk ve ortaöğretimini İstanbul´da, lise eğitimini Kırklareli´nde tamamladı. 1985 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Yüksek Lisans Eğitimini 2013 yılında Sebahattin Zaim Üniversitesi´nde Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde yapan Emin ENGİN çeşitli devlet okullarında ve özel okullarda idarecilik yapmış olup, 2014 yılında atandığı Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde 5 yıl görev yaptıktan sonra 11.07.2019 tarihinde Muş İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

 

 

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.