MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’nin (TEOG) II.Dönem Ortak Sınavları İle İlgili Açıklamaları

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İlci’nin (TEOG) II.Dönem Ortak Sınavları İle İlgili  Açıklamaları

              Milli Eğitim Bakanlığı’nca 8. sınıf öğrencileri için uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınavlarının II. dönem ki kısmı 26-27 Nisan 2017 Çarşamba ve Perşembe günü yapılacak. Her gün üç dersten sınava girecek olan öğrenciler, 26 Nisan 2017 Çarşamba günü Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 27 Nisan 2017 Perşembe günü ise Fen ve Teknoloji, Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden başarılı olmak için ter dökecekler.

              Konuyla ilgili açıklama yapan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, bu sınavın öğrencilerin geleceğini şekillendirmesi açısından oldukça önemli olduğunu, yöneticilerin ve öğretmenlerin gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilerin eğitim öğretim yılı başından beri bu sınava odaklandıklarını belirten İlci, Muş il genelinde 182 Okul, 844 salonda 8 bin 110 öğrencinin gireceğini bu sınavda 2127 öğretmen ve 803 güvenlik görevlisi ve 121 resmi araç görevlendirildiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; Yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrenciler, Birinci dönem olduğu gibi ikinci dönemde bu sınav için çok çalıştınız. Sizler, bizim için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz. TEOG İkinci Dönem Ortak sınavlar, Ortaöğretim için bir adımdır. Bu adım strese ve gerilime neden olmamalıdır. İnanıyoruz ki, sizler hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek başarılı olacaksınız. "Yine kendi okulunuzda, kendi sınıfınızda, sınıf arkadaşlarınızla birlikte zaten dönem içinde girmiş olduğunuz sınavlardan çok da farkı olmayan ortak sınavlara gireceksiniz. Bu sınavlardan alacağınız notlar, ağırlıklı olarak okul başarınızın da eklenmesiyle hesaplanacak ve ortaya çıkan toplam puanınız ile bir üst öğretim kurumuna yani liseye yerleşmiş olacaksınız. Sınav sabahında ise;diğer günlerdeki gibi okula gitmek için hazırlanın, kahvaltınızı yapın. Okullarınızda sizlere yardımcı olacak olan öğretmenlerinizin tavsiye ve uyarılarını mutlaka dikkate alın.

Değerli Veliler; çocuklarımız bizim yarınlarımızdır. Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için TEOG Ortak Sınavlarda başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları yararlarına olacaktır.

              İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ayrıca, öğretmenlerin bu sınavlarda rolünün oldukça büyük olduğunu vurgulayarak, Sınavların sağlıklı yürütülmesi için sınavlarda görevli yönetici ve öğretmenler gereken tüm hassasiyeti gösterecekler" dedi.

 

            Sınav günleri tam kadro sahada olacaklarını vurgulayan İlci, bu sınavların Muş´un özlediği başarıya ulaşması için kusursuz yapılması gerektiğini belirtti. "Tüm öğrencilerimize bu zorlu yarışta başarılar diliyorum”. Ümit ediyorum ki tüm öğrencilerimiz çalışmalarının meyvesini başarılı bir şekilde alacaklar" şeklinde konuştu.

                                  

                                                                                                                      Metin İLCİ

 

                                                                                                          Muş Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.