MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ’ nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ’ nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesajı

Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’nin 18 Mart Şehitleri Anma Günü Mesaj

“Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.”

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin hür yaşama aşkının ibret verici bir mücadelesidir.

 

Tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle temayüz etmiş milletimiz; her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir. Bu özelliğiyle hem esaret yüzü görmemiş, hem yaşadığı coğrafyada barış ve huzurun teminatı olmuş, hem de diğer mazlum milletlerin umudu olmuştur. Türk kadını da, Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadelede erkeği ile omuz omuza cephedeki yerini almış, düşmana karşı silahı ile çarpışarak, cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silah ve giyecek imal ederek vatanın kurtuluşunda ve bugünlere ulaşmamızda hak sahibi olmuştur. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır.

Bu muhteşem ve müstesna vatan müdafaası, millet olarak vatan, millet, bayrak ve bağımsızlık aşkı ile birlikte yaşama ve yaşatma idealinin tezahüründen başka bir şey değildir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır.

 

Bir dirilişin ve şahlanışın anlamlı ifadesi olan 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi, milletimiz için, vatanımız için, bizi biz yapan, bir ve beraber yaşatan değerlerimiz için kendini feda etmiş kahraman ecdadımızı hürmet, minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.