MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Enver KIVANÇ'ın Yeni Eğitim Öğretim Yılını Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Enver KIVANÇ'ın Yeni Eğitim Öğretim Yılını Kutlama Mesajı

Kıymetli Eğitim Liderleri, Öğretmen Arkadaşlar, Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

 

Tüm dünyayla beraber ülkemizi de saran  Covid 19 salgınının oluşturduğu burukluk içinde yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz.

Siz cefakar ve fedakar meslektaşlarımızı daha iyi şartlarda karşılamak isterdik .Ancak salgın sebebiyle hepinizle hasbihal etmeyi şimdilik ertelemek durumunda kaldığımızı söylemenin burukluğu ve en yakın zamanda bir araya gelmeyi temenni etmenin mutluluğu ile  başta eğitim camiamızın siz kıymetli mensupları olmak üzere tüm insanlığın üzerinden bu salgının bir an önce kalkmasını Rabbim'den niyaz ediyorum. 

Kıymetli meslektaşlarım,

Bu ilin , ilçelerinin ve köylerinin yegane  fabrikaları okullarıdır.

Ve şimdi siz, bu ovanın  çocuklarına, bu okullarda geleceklerini  inşa etmeleri için umut olmaya geldiniz.

Tam bu noktada, sizlere çok ama çok çok büyük bir sorumluluk düşmektedir.

Bu çocukların, bu ülkenin geleceğini inşa eden ,milli ve manevi duyguları gelişmiş ,milli ve evrensel değerlerin önemini kavramış birer birey olarak  yetişmeleri için  bir anne ,bir baba şefkatiyle yaklaşacağınızdan eminin.

İnanıyorum ki  yetiştireceğiniz öğrenciler, karanlığın perdesini çürük bir patiska gibi parçalara ayırıp kendi ışığına koşan nesil olacaktır.  Dokundukları her yeri; erdemin, dürüstlüğün kalesi haline getirmeyi şiar edinen bir nesil olacaktır.

Gezdiğiniz sınıflarda tek damla karanlık, tek parça haksızlık kalmayacağına  yürekten inanıyorum.

Evet, böyle oğullar, böyle kızlar yetişmeli sizin dokuma atölyelerinizde.

Paylaşımcı, insanı insan olduğu için seven bir hamurla şekillenmeli tezgâhınızdan çıkan nesil.

Adil,  mutlu,  üreten, müreffeh bir dünyada gözlerini açmalı bütün çocuklar, diyen bir nesil olmalı...

El ele tutuşarak yürüyebilen çocukların süslediği caddeleri olan memleketleri inşa eden bir nesil olmalı...

Başkasının sıkıntısını duyunca; yüzü buruşan, vicdanı bir kere daha sıkışan bir kere daha can evinden vurulan bir nesil olmalı...

Sizin yetiştirdiğiniz nesil, ülkesini seven ilim, marifet, dürüstlük hak ve adalet uğruna  kendinden emin adımlarla yürüyen bir nesil olmalı.

Böyle bir nesil yetiştirmek için 31 Ağustos sabahı Bismillah diyerek çıktığınız bu yolda hepinize sağlık sıhhat ve muvafakiyetler diliyor,  tüm öğrencilerimizi ve Büyük Türkiye'mizin büyük eğitim ordusu sizleri Allaha emanet ediyorum.

Yeni Eğitim Öğretim yılının Muş'muza ,Ülkemize hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın yarınları adına vereceğiniz emek için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Sevgili Öğrencilerim,

Fedakar eğitim ordumuzun yetiştirdiği nesil olarak sizlerin çok iyi işler başaracağına olan mutlak inancımın verdiği güvenle hepinizi yeni eğitim-öğretim yılında sevgiyle kucaklıyorum.

Değerli Velilerimiz,         

Evlatlarımızın eğitim yolculuğunda sizlerin verdikleri destekler için minnettar olduğumuzu belirterek saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

 

Enver KIVANÇ 

Muş İl Milli Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.