MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Enver KIVANÇ başkanlığında, Anadolu Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Ortaokulları Sene Başı Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Enver KIVANÇ başkanlığında, Anadolu Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Ortaokulları Sene Başı Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Saat 14.00 da başlayan toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Enver KIVANÇ yaptı. Konuşmasında İmam Hatip Misyonuna sahip öğrencilerin yetiştirilmesinin önemine değindi.

İmam Hatip Öğrenci sayılarının bu sene düşük olmasının nedenleri üzerine istişarelerde bulunuldu.  Akademik başarının yanında, Ahlaklı, Dinini tanıyan Milli ve Manevi duyguları gelişmiş nesiller yetiştirilmesinin önemi vurgulandı. İmam Hatipler daha önceki yıllarda yaşadıkları sıkıntının bugün itibariyle aşıldığını ve her türlü fiziksel şartların iyileştirildiği anlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Enver KIVANÇ daha sonra Okul tanıtımlarının yapılmasını ayrıca;  okullarımızın 2020-2021 Eğitim-/Öğretime hazır hale getirilmesi gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Din Öğretimi biriminden sorumlu Metin AKSU da İmam Hatip öğrencilerinin iyi yetiştirilmesi topluma faydalı bireyler olması gerektiği konularında bilgi paylaşımlarında bulundu. Okul eşleştirilmelerinin bazı okul öğrencilerinin farklı okullara kayıtları oldukları gözükmektedir. E- okul sisteminde bu öğrencilerin çekilmesi gerektiğini söyledi. Okul Tanıtımlarının Sosyal Medyada yapılmasının önemi dile getirildi.  Bazı Öğretmenlerin Sosyal Medyada Memurluk Mesleğine yakışmayacak paylaşımlarda bulundukları ve bundan dolayı,  Sosyal Medya paylaşımlarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Bazı Okul Müdürlerimizin ise Norm kadro, Temizlik, Memur, okullarındaki Malzemeler vb konularda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. 

Toplantı yaklaşık iki saat sürdü ve karşılıklı temennilerle sona erdi.

08-09-2020

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.