MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin Erasmus+ Projelerinin Sergisi Açılışını Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin Erasmus+ Projelerinin Sergisi Açılışını Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin tarafından, Muş Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurumlar tarafından Erasmus+ programı kapsamında daha önce uygulanmış veya mevcut projelerin yaygınlaştırılmasına yönelik,  Muş Öğretmenevinde Erasmus Günleri Proje sergisi açılışı yapıldı.

            Açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Çoban, Suat Çetin, Ahmet İyidil ile okul müdürleri ve öğretmenler katıldılar.

 

            ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programınının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikayelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikayelerini yerelde paylaşması beklenmektedir. Bu doğrultuda, ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programının potansiyel yararlanıcısı tüm hedef gruplarla (kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, gençler, tüm vatandaşlar) birlikte deneyim paylaşımının yapıldığı faaliyetlerin planlanması hedeflenmektedir. "ErasmusDays" Avrupa festivalinin üçüncüsü 10-11-12 Ekim 2019 tarihlerinde Avrupa çapında eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirilmektedir.

 

Tüm proje sergilerini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, yapılan Erasmus+ ve Etwinning projeleri hakkında yapılan çalışmaların görsel ve yazılı materyallerini görmek suretiyle, öğrencilerden ve proje koordinatör öğretmenlerinden detaylı bilgi aldı. 

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kurumlar tarafından Erasmus+ programı kapsamında daha önce uygulanmış veya mevcut projelerin yaygınlaştırılmasına yönelik,  Muş Öğretmenevinde 10 Ekim 2019 tarihinde gün boyu proje tanıtım ve yaygınlaştırma sergisi düzenlenmiştir. Erasmus Günleri Proje Sergisi kapsamında ilimizde  başarıyla uygulanmış ve halen devam eden 37 Erasmus+ ve Etwinning projemizin sunumu proje koordinatörleri tarafından yapılan çalışmaları içeren yazılı ve görsel materyallerle yapılmıştır. 

Erasmus Günleri Proje sergisinin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin;  Eğitim kalitesinin arttırılması için yerel, ulusal ve uluslararası işbirliğinin ve projelerin önemini vurgulayarak, ilimizde başarıyla uygulanan Erasmus + projelerine yeni başvuru döneminde her okulumuzun başvurması gerektiğini belirtti. Erasmus+ projeleri haricinde Harezmi programına da başvurulmasını isteyen Milli Eğitim Müdürü Engin, Milli ve Manevi değerlerimizi ön plana çıkaran çalışmalara yoğunluk verilmesi gerektiğini belirtti. 

Avrupa Birliği'nin Erasmus+ Programı çatısındaki eğitim, gençlik ve spor hibelerinin ülkemizdeki yönetiminden sorumlu kamu kuruluşu olan Ulusal Ajansın projelerimize verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunan İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, başarıyla yürütülen her bir projede emeği geçen tüm okulları ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamını dilerim dedi.

 

11-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-201911-10-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.