MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; “İstiklal mücadelemizin en önemli şahsiyetlerinden ve aynı zamanda İstiklal Marşı´mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy, vefatının üzerinden geçen 82 yıla rağmen eserleriyle, şiirleriyle, yılmak bilmeyen azmi ve örnek hayatıyla günümüzde de bizlere öncülük etmeye devam ediyor.

Cihan Harbi ve Milli Mücadele yıllarında milletimizin ortaya koymuş olduğu kararlı duruşu ve milli ruhu destanlarıyla diri tutan, İslam coğrafyasında yaşanan zulmü ve içine düşülen açmazları kalemiyle mısralarına aktaran vatansever şairimiz Mehmet Akif Ersoy, eserleri ile istiklal ve hürriyet sevdamızın her dönemde içimizde yaşamasına vesile olmuştur. Onun mütevazı kişiliği, yaşayış biçimi, vatan ve bayrak sevgisini iyi irdeleyerek yaşatmak, genç kuşaklara ve gelecek nesillere aktarmak hem birlik ve beraberliğimize, hem milletçe ortak hissiyatımıza katkı sağlayacaktır.

Bu vesilesiyle İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, onun kalemiyle mısralara yansıttığı milli ve manevi değerlerimizin millet olarak benliğimizde ilelebet yaşamasını temenni ediyorum ”dedi.

13-02-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.