MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Meslek Lisesi Müdürleri İle Toplantı Yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Meslek Lisesi Müdürleri İle Toplantı Yaptı.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş İl genelinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile bir araya geldi.

Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim Şube Müdürü Bayram Güler, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin: Bizler Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımızın, Ülkemizin geleceğinde çok önemli olduğuna inanmaktayız. Bakanımız Ziya Selçuk'un himayelerinde yürütülen 2023 Eğitim Vizyonunda da en önemli başlıklardan biri, Mesleki ve Teknik Eğitim. Ve şu an mesleki eğitimde hem ilimizde hem de ülke genelinde adeta bir devrim yaşanıyor. Mesleki ve teknik eğitimi güçlendirmek için özellikle son bir yılda atılan adımlar ve hayata geçirilen projeler meslek liselerine ilgiyi artırdı. Metalden elektroniğe, makineden bilişim teknolojilerine kadar birçok alanda gençlere "altın bilezik" kazandıran meslek liselerine ilgi yeniden artmaya başladı. Okullarımız bünyesinde oluşturulan yeni atölyeler ve kurulan döner sermayelerle öğrencilerimiz kendi alanlarında en iyi şekilde yetişmekte ve bu ülkenin iş gücüne, sanayisine katkı sunmanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktalar dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin'in konuşmasının ardından, "Meslek Liselerindeki devam devamsızlığın önlenmesi konusunda yapılacak çalışmalar, okullarda ihtiyaç duyulan alan ve dalların açılması, Meslek Liselerinin daha cazip hale getirilmesi yapılacak çalışmalar, TÜBİTAK Projelerine katılım, yıl içerisinde gerçekleştirilecek faaliyetler gibi gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantı karşılıklı görüş alışverişinden sonra sona erdi.

24-01-202024-01-202024-01-202024-01-202024-01-202024-01-202024-01-2020

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.