MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE MUŞ BELEDİYESİ ARASINDA BİLGİ EVLERİNDE YAPILACAK KURSLAR İÇİN PROTOKOL İMZALANDI.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE MUŞ BELEDİYESİ ARASINDA BİLGİ EVLERİNDE YAPILACAK KURSLAR İÇİN PROTOKOL İMZALANDI.

Muş Belediye tarafından yapılarak hizmete açılan bilgi evlerinde Halk Eğitim Merkezi tarafından sosyal ve kültürel kursların açılması için  Muş Belediye Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol yapıldı.


            Sunay Mahallesi Şehit Polis Murat Yılmaz Bilgi evinde gerçekleştirilen protokol programına, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Avcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özçelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman ve ilgili personeller katıldı.


            Programda, Muratpaşa ve Sunay Mahallesi Şehit Polis Murat Yılmaz Bilgi Evlerinde verilmek üzere, diksiyon, bendir, satranç, Muş yöresi halk oyunları, zekâ oyunları öğreticiliği, uygulamalı tiyatro, Kur’an-i Kerim, verimli ders çalışma yöntemleri, el sanatları, okuma yazma ve 3-6 yaş oyun odası kursları için Başkan Asya ve İl Müdürü İlci protokol imzaladı.
           

 

Burada bir konuşma yapan Başkan Asya, “Kısa bir süre içerisinde yapımını tamamladığımız Muratpaşa ve Sunay Mahallesi Bilgi Evlerinde, çocuklarımızın, gençlerimizin ve bayan kardeşlerimizin istifade edebileceği imkânlar oluşturuldu. Allah’a şükürler olsun buradaki faaliyetler amacına uygun bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bizler de vatandaşlarımıza hitap edecek etkinliklerle bu yapıyı daha da güçlü hale getireceğiz” dedi.
            İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sürekli işbirliği içinde olduklarını kaydeden Başkan Asya, “Biz belediyeciliği alt yapı ve üst yapıdan ibaret değerlendirmiyoruz. Görev süremiz içerisinde halkımızın ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel etkinlikleri de yapmanın gayretindeyiz. Bu kapsamda, daha öncede Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile gençlerimizin istihdamını kolaylaştıracak protokollere imza atarken, bunun yanı sıra birçok kursu açarak vatandaşlarımızın faydalanmasını sağladık. Bu işbirliğimizi bugün bilgi evlerimizin işleyişi içinde devam ettiriyoruz. Bizler, vatandaşlarımız için güvenilir bir ortam oluşturduk. Bunu yaparken tek amacımız, küçükten büyüğe bütün vatandaşlarımızın buradan bedelsiz bir şekilde sağlıklı bilgiye ulaşmalarını sağlamaktır. Kötü alışkanlıklar içerisinde olan bir kişiyi bile kurtardığımızda kendimizi mutlu hissedeceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte bu tesislerimizin sayılarını arttıracağız. Hatta bunları çok daha fonksiyonlu hale getirmek için projeler yapacağız. Sosyal belediyeciliği hakkıyla yerine getirmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bu vesile ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokolün hayırlı olmasını diler, verilecek kursların amaçlarına ulaşmalarını temenni ederim” ifadelerini kullandı.
            İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci de yaptığı konuşmada, “Bugün Muş Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında Bilgi Evlerinde verilecek kurslarla ilgili protokol imzaladık. Bu protokolün ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bilgi evlerinde halkın sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanda istifade edebileceği, çocukların ders dışında vakit geçirebilecekleri ve kendilerini hayata hazırlayabilecekleri bir ortam sunulmuş. Ben bu ortamı hazırlayan Belediye Başkanımıza çocuklarımız adına, gençlerimiz adına teşekkür ediyorum. Çok güzel ve hayırlı bir hizmete vesile olmuşlar. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu hizmetleri destekliyoruz ve bu hizmetlerin nitelikli bir şekilde sürdürülmesi için eğitsel anlamda gerekli desteği veriyoruz. Bilgi evlerimizde vatandaşlarımızın faydalanacağı sosyal ve kültürel kurslar düzenleyeceğiz. Yıl boyunca bu kurslarımız devam edecek. Bu vesile ile desteklerinden dolayı bir kez daha Başkanımıza teşekkür eder, protokolün hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
            Yapılan konuşmaların ardından kurslar için hazırlanan protokol karşılıklı imzalandı.


22-12-201722-12-201722-12-201722-12-2017

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.