MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'TAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 103. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMA VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'TAN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 103. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMA VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İstiklal Marşı, Türkiye Cumhuriyeti'nin milli marşı olarak kabul edilmiş ve tarihimizin en önemli edebi eserlerinden biri olarak değerlendirilmiştir. Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan bu muhteşem eser, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini yansıtan eşsiz bir şaheserdir.

 

İstiklal Marşı, Türk ulusunun zorlu bir dönemdeki ruhunu ve kararlılığını yansıtan bir destan niteliğindedir. Milli mücadele yıllarında, vatan topraklarının işgal altında olduğu bir dönemde yazılan bu marş, milletin birlik ve beraberlik ruhunu canlandırmış, direniş ve bağımsızlık arzusunu en güzel şekilde ifade etmiştir.

 

12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı, Türk ulusunun milli kimliğinin sembolü haline gelmiştir. Sadece bir marş olarak değil, aynı zamanda bir milletin varoluş mücadelesinin ve özgürlük arayışının anlatıldığı bir destan olarak da değerlendirilmektedir.

 

Milli Mücadelenin zor koşullarında kaleme aldığı İstiklal Marşı ile bu vatana olan sevdasını, Türk milletinin bağımsızlığına olan inancını ve içindeki imanı dile getiren Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle yâd ediyor, İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 103. Yılını büyük bir gururla kutluyoruz.

Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.