MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN KARNE MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN KARNE MESAJI

Değerli Öğretmenlerimiz, Kıymetli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz; 

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2022-2023 eğitim-öğretim yılını; 6456 derslik, 693 okul, 117991 öğrenci ve 6734 öğretmenimiz ile başarı ve huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevinç ve gururunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz. Şüphesiz her eğitim-öğretim yılında olduğu gibi bu sene de bütün okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve anne-babalar; çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili ve daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler.

Değerli Öğretmenler;

           Anadolu'nun bereketli topraklarında, gençlerimiz, geçmişte olduğu gibi daima medeniyetimizin inşasına katkıda bulunacaklardır. Bizler de başarıların artmasında elimizden geldiğince sizler için zemin hazırlamaya devam edeceğiz. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini düşününüz.

Sizler sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü ve bilge insan olmanın yanı sıra yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık bireylersiniz. Bu görev bilinciyle yetiştirdiğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. İlimizde devam eden eğitim-öğretim faaliyetleri sosyal, kültürel, sanat, teknoloji ve spor etkinlikleri ile topluma faydalı bireyler yetiştirme çalışmaları ve yakalanan başarılarda gösterdiğiniz gayret ve çabalardan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Kıymetli Veliler;

Çocuklarınızla arkadaş olmayı ihmal etmeyin, onları başkalarıyla kıyaslamayın, mutlu ve zor günlerinde mutlaka yanlarında olunuz. Onları değerlerimize uygun bir şekilde yetiştirmek için çaba göstermemiz gerektiğini unutmayınız. Sevginizi onlardan esirgemeyiniz. Sevginin hiçbir koşulu olamaz.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler;

Ülkemizin ve milletimizin umudu olan siz değerli öğrencilerimiz; 16 Haziran Cuma günü karnelerin alınmasıyla bir öğretim yılını daha geride bırakarak öğretmenlerinizle yaz tatili dönemine girmiş bulunmaktasınız. Çok çalıştınız, çok yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatilde hepimiz biliyoruz ki dinlenilmelidir. Ama dinlenme deyince tatil sürecini uykuyla geçirmemeliyiz. Kitap okuyarak, spor yaparak televizyon ve bilgisayarın esiri olmadan, dünya ile irtibatımızı kesmeden çevrenizdeki gelişmelerden mutlaka haberdar olmalısınız.  Tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi istiyor; hepinizi azminiz, gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum.

Bu tatil sürecinde isteyen öğrencilerimizi 3 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında uygulanacak Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında bilgilerini pekiştirmek için okullarımıza bekliyoruz.

Sözlerime son verirken,

                Önümüzdeki eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası için daha sağlıklı ve başarılı süreçlere vesile olması temennisiyle; öğrencilerini vatana, millete ve insanlığa hayırlı bireyler olarak en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma, annelik ve babalık görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığı için bütün anne ve babalara, bir eğitim öğretim yılı boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize ve iyi bir ortamda eğitim öğretim yapmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan okul aile birliklerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.

                Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Enver KIVANÇ

                                                                                                                                                                                                                              İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.