MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN "3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN

1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumsal farkındalığın artırılmasını, engelli kardeşlerimizin her alanda yaşam standartlarının iyileştirilmesini ve desteklenmesini hedefleyen, engelli vatandaşlarımızın hak ve sorumluluklarının hatırlanması ve bu alanda farkındalıklar oluşturulması açışından önemli bir gündür.

Engellilik, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bu nedenle engelli bireylerimizin toplum içinde mutlu bir hayat sürdürmeleri, onların sosyal yaşama, eğitim ve iş dünyasına kısacası hayata kazandırılması için çaba göstermek, onlara ulaşarak, mutluluk ve refahları için destek olmak devletin olduğu gibi toplumun da en önemli görevlerinden biridir. Ve engelli kardeşlerimize karşı duyarlı ve destekleyici bakış açısıyla yaklaşmak çağdaş bir toplumun göstergesidir.

Türkiye Yeni Yüzyılı'nda eğitimden sağlığa, sosyal yardımdan istihdama devletimizin her alanda engelli vatandaşlarımıza destek olduğu gibi İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de üzerimize düşeni hakkıyla yapmaya çalışacağız. 'Engelsiz bir Türkiye' hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli kardeşlerimize ve onları hayatlarının hiçbir anında yalnız bırakmayan kıymetli ailelerine karşı "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" vesilesiyle; daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı bir tutum geliştirmemizi temenni ediyorum.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.