MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 1922 yılında alınan karar uyarınca 3 Aralık tarihi Dünya Engelliler Günü olarak değerlendirilmiştir. Engelli bireyler için toplumsal farkındalığın ivedilikle oluşturulması, onların sosyal yaşama ,  eğitim ve iş dünyasına, kısacası hayata kazandırılması medeni bir dünyanın ertelenemez önceliği olmalıdır. 

 Okulda, sokakta, işte bizimle birlikte yaşayan, üreten ve her yönüyle hayata tutunmaya çalışan engelli insanlarımıza karşı duyarlı ve destekleyici bakış açısıyla yaklaşmak çağdaş bir toplumun göstergesidir. Unutulmamalıdır ki  engelli insana  saygı aslında insanlığa gösterilen saygıdır; ve aşamadığımız en büyük engel, engelleri aşmak konusunda önümüze çektiğimiz ön yargı duvarıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimiz ve onları hayatlarının hiçbir anında yalnız bırakmayan kıymetli ailelerinin  "3 Aralık Dünya Engelliler Gününü" kutluyorum.

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.