MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

         Milli egemenliğine sarsılmaz bir inançla bağlı aziz milletimizin tarihte eşine rastlanmamış azmi, kararlığı ve gayreti ile 29 Ekim 1923'te kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 99. yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

         Sabrın, fedakârlığın ve ay yıldıza sevdanın ete kemiğe bürünüp Türk milleti olarak şahlandığı Kurtuluş Savaşı'nın hemen ardında ilan edilen Cumhuriyet, milletimizin bu topraklarda ebediyen yaşama ve bekasını devam ettirme kararlılığının ifadesidir. Yüreği vatanı için titreyenlerin, iradesini milli egemenliğin dışındaki hiçbir güce teslim etmeyenlerin son sözüdür.

         İstiklal ve istikbal mücadelesinde her türlü zorluğa, esarete zulme karşı gücünü binlerce yıllık mazisinden neşet eden aziz milletimiz, vatan müdafaası zaruret olduğunda her şart ve her koşulda kenetlenmeyi bilmiştir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde imkânsızı başarmamızın en büyük ispatıdır.

         Bugün de yüzüncü yıla yaklaşırken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler hedefimize kararlılıkla yürüyoruz. "Ya istiklal, ya ölüm" şiarıyla bu vatana canları, kanları pahasına sahip çıkan tarihimizin ebedi kahramanlarını asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

        Bizler tarihsel hafızamızı, milli ve manevi değerlerimizi, medeniyet tasavvurumuzu daima diri tutacak ve kararlılıkla atiye taşıyacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." sözünde ifade ettiği üzere evlatlarımız, birlik ve beraberliğimizin teminatı olan cumhuriyetten aldıkları güçle medeniyetimizi sonsuza kadar yaşatacaktır.

        Şanlı mazimizden aldığımız güçle emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere teslim edeceğiz.  Milli Eğitim ailesi olarak bu kutlu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi ve milletimizi daha güçlü yarınlara taşımak, dünyanın geleceğinde söz sahibi olan nesiller yetiştirmek, müşterek hedefimizdir. Bu topraklarda gölgesinde huzur ve güç bulduğumuz al bayrağı ebediyetin göğünde daima dalgalandıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

       Bu duygularla başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla, minnetle yâd ediyorum.  Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.

          Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.