MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN "24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

Hep birlikte, eğitim camiamız için anlamı büyük olan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günde, geleceğimizi şekillendiren, öğrencilerimizi aydınlık yarınlar için yetiştiren öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Öğretmenlik; toplum önünde vazifelerini ömür boyu devam ettiren, emekliliği olmayan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi, aklın ve bilimin rehberliğinde hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek kadar bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerimizin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Ülkemizin kalkınmasının ve ileriye gitmesinin yolu hiç şüphesiz eğitimden geçmektedir.  

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Cumhuriyetimizin yeni 100 Yılında güçlü bir Türkiye için güzel ülkemizin insanlarını özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizin bu saygınlığını her zaman toplumun gündeminde tutmak bizim şiarımız olacaktır. Vatanın her karış toprağında vazifelerini hakkıyla ifa eden, cefakâr ve vefakâr tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutlarım.

Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.