MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

        Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

        Gazi Mustafa Kemal'in dünya çocuklarına armağan ettiği bu müstesna günün, ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

        23 Nisan 1920'de yeni bir devletin temeli atılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş, egemenlik kayıtsız ve şartsız millete devredilmiştir. 23 Nisan Milli Mücadele tarihinin olduğu kadar, Türk demokrasi tarihinin de dönüm noktasıdır.

       23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milli birlik ve beraberlik duygusu bilinciyle güçlenen, milli irademizin temsil edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devletinin doğduğu şanlı bir gündür.

 

 Sevgili Çocuklar;

       Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, bir çocuğun kalbinden daha geniş bir unvan yoktur.

      Sizler hayatı anlamlı kılan, bir gülüşüyle karanlıkları aydınlatan, saf ve temiz yüreklerinizle dünyayı güzelleştiren en değerli varlıklarımızsınız. Seçimleriniz, düşünceleriniz, bakış açılarınız, doğrusu ve yanlışıyla yaptıklarınız biz büyükler için düşündüğünüzden de fazla önemlidir. Sizler bizim geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudusunuz.

      Siz çocuklar daha huzurlu, daha neşeli, daha güzel bir dünyanın müjdecisisiniz. Çünkü çocuk olmak, dünyaya hep saf, temiz, duru gözlerle bakmak ve yarına o heyecanla yürümek demektir. Çocuk olmak hesapsız ve çıkarsız sevmek, sevgiye sıkı sıkıya sarılmak demektir.

      Sizler yarın sanatçı, politikacı, bilim adamı, öğretmen, mühendis, hukukçu, iş adamı veya başka konumlarda olacaksınız.  İşte o zaman geriye kalan eksiklikleri giderecek, sizlerden sonra gelecek nesiller için daha güzel bir dünyayı siz kuracaksınız.

      Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kuruluş Yıl Dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, 23 Nisan'ı siz sevgili çocuklarımıza armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum.

 Ailenizle, öğretmenlerinizle, arkadaşlarınızla birlikte sizlere nice güzel bayramlar diliyorum.

 

         Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.