MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM AÇILIŞ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM AÇILIŞ MESAJI

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının 2. döneminin başlamasıyla değerli öğretmenlerimizin, kıymetli velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmemizi Yüce Allah'tan diliyorum. Kurum olarak çağın yeniliklerinin getirebileceklerini öngören yenilikçi bir vizyon ile Eğitimde Türkiye Yüzyılı'na uygun olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 

Değerli Öğretmenlerimiz;

  Nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Onların yaşamlarını sürdürmeleri için ihtiyaç duydukları beceriler kazandırmanın yanında, onları değerlerimizle donanımlı kılmak için gösterdiğiniz çaba bizlerin en büyük sermayesidir. Sizlerle birlikte eğitim ortamlarımızın niteliğini arttırarak her geçen gün daha iyiye ulaşmayı hedefliyoruz. Millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlerle donatılmış, ülkemizin gelişimine katkıda bulunacak bireyler yetiştirmeyi, toplumun gelişimine ve bilime katkıda bulunmayı amaçlamaktayız. Burada en büyük sorumluluk, hiç şüphesiz, biz öğretmenlere düşüyor. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

  Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onları en verimli ve en sağlıklı şekilde hayata hazırlamayı görev addediyoruz. Eğitimin ilk temellerinin atıldığı aile olarak çocuğunuzla olan ilginiz ve göstereceğiniz hassasiyet çok önemlidir. Kendine güvenen, üreten, milletini, bayrağını,vatanını ve devletini seven, ülkemizi uygar milletler seviyesine ulaştıran nesiller yetiştirmek, temel hedeflerimizdir.

Sevgili Öğrencilerimiz;

  Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduruyorsunuz. Sizlerden beklentimiz sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir. Daha donanımlı daha mutlu ve daha güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda ol-

duğumuzu bilmenizi isterim. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz. Sayın Bakanımız Yusuf Tekin'inde değerlendirmesinde belirttiği üzere '' Eğitimde eşitlik ve adalet olmazsa olmazımızdır. Eğitimde değişim sürecini yönetirken her bir öğrencinin eşit erişim ve fırsatlara sahip olmasını sağlamak için hepimiz hep birlikte çaba sarf etmek durumundayız. '' şiarı ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

Başlayacağımız bu ikinci yarıyılda öğretmen, veli ve öğrencilerimize başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

04-02-2024

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.