MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 2022/2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN 2022/2023 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.2022/2023 eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. 

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti, ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder." Sözünde de ifade ettiği gibi ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak yegâne unsur eğitimdir. Bu sorumluluğumuzun bilinciyle çalışıyoruz. Hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, sosyal gelişimlerine öncülük edip  millî, manevi, ahlaki  ve  evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Yeni bir heyecan ve umutla yeni bir döneme başlıyoruz. Sizlerden beklentimiz; inanç ve gayret içinde derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için gereken adımları atmanızdır. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz.  Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeniz için kendinizi geliştirmeli, gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız. Sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz.

Değerli meslektaşlarım,

En büyük yardımcımızın sizler olduğunu bilmenizi isterim. Salgın sürecinin en çok akılda kalan kısmı; teknolojinin yardımıyla, eğitimin uzaktan evde devam etmesi oldu. Bu zor günlerdeki gayretiniz ve çabalarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Aynı inanç ve azimle bu dönemde de öğrencilerimizin yollarına ışık tutmaya, onlara rehber olmaya devam edeceğinize olan inancım tamdır. Öğrencilerimizle beraber başarıyla ve sağlıkla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek; onların gelişimi için tüm imkânlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. İçinde bulunduğumuz süreçte, her şeyden önce onların sağlıklarını koruyarak eğitim öğretim için ne gerekiyorsa yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Çocuklarımızı hep birlikte çalışarak, birbirimize güvenerek en iyi ve güzel şekilde yetiştirebiliriz. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılının Sultan Alparslan diyarı Muşumuz başta olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olması temennisiyle "İlköğretim Haftası"nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılı bir yıl diliyorum.

 

 Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.