MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN "15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE BİRLİK GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ENVER KIVANÇ'IN

 Ülkemiz; 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin birlik ve beraberliğine, hukukun üstünlüğüne ve millî iradeye yönelik tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır. 

 Yüce milletimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ile milletimizin birlik ve beraberliğinin anayasal güvencesi olan demokratik düzenimize ve milli iradeye tarihte eşi görülmemiş cesaret ve kararlılıkla canını ortaya koyarak büyük bir özveri ile sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesi milletimiz tüm fertleri ile Fettullahçı Terör Örgütüne  karşı sokakalara inerek aziz vatanımız için canını siper etmiştir. bu kahramanlıkla dünyada eşi benzeri görülmemiş bir destana imza atmıştır. Bu darbe girişimi aynı zamanda gerek yurt içi gerekse yurt dışı tüm şer odaklığına, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve bağımsızlık tutkusunun önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını göstermiştir.

 Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz destanını yazarak Ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Enver KIVANÇ

Muş İl Millî Eğitim Müdürü

14-07-2023

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.