MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Yapıldı .

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Yapıldı .

26 Kasım 2019 Salı günü Muş Öğretmenevi Toplantı Salonunda Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Kocabey başkanlığında İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon toplantısı yapıldı.  

Toplantıya Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Kocabey, İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin, Şube Müdürümüz Ahmet İyidil, komisyon üyesi kurum müdürleri ile komisyon temsilcileri katıldı.

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla çalışma yürütüyor.

 

Toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Baskın, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslara ilişkin sayısal verileri yorumlayarak bir sunum yaptı. Sunumunda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nda, ilimiz genelinde açılan kurs sayıları, kurslara katılan toplam kursiyer sayıları, kurs çeşitlerine göre katılan kursiyer sayıları ile 2019-2020 öğretim yılında planlanan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

 

Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Kocabey; Muş'ta Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün amaçları doğrultusunda örgün eğitim dışındaki bireylerimizi de topluma kazandırmak, üretime dâhil etmek istediklerini, bu konuda diğer kurumlarla da iş birliği içinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

 

 Toplantı, işbirliği yapılan kurum temsilcilerinin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgili görüş, öneri, dilek ve temennilerinin ardından sona erdi.

26-11-201926-11-2019

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.