MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Vali Yardımcısı Sayın Kadir DUMAN başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver KIVANÇ'ın da katılımıyla İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinin 35. maddesi gereği, ildeki resmi, özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenmede iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla Vali Yardımcısı Kadir DUMAN başkanlığında ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Enver KIVANÇ'ın katılımıyla 05.11.2020 tarihinde saat 14.00'de Muş Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün toplantı salonunda İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Şube Müdürümüz İsmail ARSLAN ve komisyon üyesi kurum müdürleri ile komisyon temsilcileri katıldı.

Yapılan toplantıda 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında İlimizde verimli kursların açılmasını ve gerekli teşvikin sağlanması. İş imkânı sağlayacak, topluma fayda sağlayacak türden kurslara önem ve öncelik verilmesi ve cazip hale getirilmesi için Resmi Kurumlar, Sivil Toplum kuruluşları, Belediye ve Üniversite ile ortaklaşa çalışılması, açılacak kurslar için ise maddi desteğin sağlanması, yer tahsisinde yardımcı olunması, eleman temininde gerekli destek ve kolaylıkların sağlanması konusunda istişarede bulunuldu.

Pandemi sürecinde açılacak kursların maske, mesafe, hijyen kurallarına dikkat edilerek yapılmasını sağlamak salon ve dersliklerin temizliğine, alınan kurallara uyularak gerekli hassasiyetin gösterilmesi belirtildi.

Dilek ve temennilerin sunulduğu toplantı, Hayat Boyu Öğrenme kapsamında daha önce yapılan çalışmalar ve 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı boyunca yapılacak çalışmalarla ilgili  kararların alınmasıyla son buldu.

06-11-202006-11-202006-11-2020

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.