MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL GENELİNDE 854 ÖĞRENCİ MUŞ BİLSEM’E BAŞVURDU

İL GENELİNDE 854 ÖĞRENCİ MUŞ BİLSEM’E BAŞVURDU

 

Muş Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim görmek isteyen 854 öğrenci, Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı’na tabi tutulmaya başlandı

 

Muş Bilim ve Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim görmek isteyen 854 öğrenci, Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı’na tabi tutulmaya başlandı

            Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) üstün yetenekli çocuk/öğrencilere özel eğitim veren bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçme sınavlarının ilk ayağı olan internet ortamında Tablet Tarama Sınavı başladı. Muş’ta da 854 öğrencinin müracaat ettiği ve 5 hafta boyunca Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı’na tabi tutulacak olan öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Şube Müdürleri Şerif Turan ve Nurettin Özdaş, Muş Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Murat Taşdemir’den sınav ile ilgili bilgi alarak öğrencilerle yakından ilgilendi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; Sınav öncesi öğrencilerle sohbet ederek, sınavda başarılar diledi.


             Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan; Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye geneli belirleyeceği ortalamayı geçen öğrencilerin kayıt yaptırma hakkına sahip olacağını ifade eden Arslan, “Bugün bilim ve sanat merkezimize öğrenci seçimi yapılmaktadır. Türkiye geneli internet ortamında Tablet Tarama Sınavı yöntemiyle sınav yapılmaktadır. Türkiye geneli yapılan bu sınava Muş’ta 854 öğrencimiz girmektedir. Bu sınavlar 5 hafta boyunca devam edecek. Bu sınavı geçenler IQ sınav testine girecekler. O sınavla Türkiye ortalamasını geçenler bilim ve sanat merkezimize öğrenci olarak katılacaklardır” dedi.

 


              Muş Bilim ve Sanat Merkezi’ne alınacak öğrenciler için herhangi bir kontenjanın olmadığını ve sınavı geçen tüm öğrencilerin alınacağını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Arslan; “Yani Muş Bilim ve Sanat Merkezi okulumuza Türkiye ortalamasını geçen öğrenciler alınacaktır. Belirli bir kontenjan yok. Kaç öğrenci geçerse geçsin okulumuzda eğitimlerine devam edeceklerdir” dedi.

 

 

29-02-2016

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.