MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İHA ULUSAL BASIN HABERİNDEN MUŞ'TA EĞİTİM-ÖĞRETİME ARA TATİL HABERİ (10 KASIM 2023)

İHA ULUSAL BASIN HABERİNDEN MUŞ'TA EĞİTİM-ÖĞRETİME ARA TATİL HABERİ (10 KASIM 2023)

Muş'ta ilk ve ortaöğretim okullarında 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı birinci ara tatili başladı.

 

Muş'ta 6 bin 624 öğretmenin 694 okulda eğitim verdiği 118 bin 136 öğrenci için birinci ara tatil başladı. Tatile çıkan öğrenciler heyecanı ise kameralara yansıdı. Ders zili, 20 Kasım Pazartesi günü yeniden çalacak.

 

Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç geleceğin teminatı olan çocukları önemsediklerini belirterek, "Öğrencilerimizin daha iyi yetiştirilmesi için Milli Eğitim'in genel amaçları doğrultusunda milli, manevi, ahlaki ve evrensel değerleri benimseyen bilgi teknolojilerini çok iyi kullanabilen bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve onları çok önemsiyoruz. Onlara geleceğin bilim adamları gözü ile bakıyor ve o şekilde davranıyoruz. Öğrencilerimiz sene başında yaptıkları plan ve programlarının aynısını tatil sürecinde yürüterek, çalışmalarına devam etsinler. Tatil süreci boyunca bolca kitap okuyarak almış oldukları dersleri tekrarlasınlar. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimize güzel bir ara tatil geçirmelerini diliyorum" dedi.

(İHA)

 

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.