MUŞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTWİNNİNG KALİTE ETİKETİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

eTWİNNİNG KALİTE ETİKETİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

eTwinning Faaliyeti, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde 2009 yılından bu yana yürütülmektedir. Etwinning Projeleri; Müfredat kapsamındaki herhangi bir konu üzerinde farklı Avrupa ülkelerindeki öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden çevrimiçi olarak ürettikleri ortak projelerdir.

Etwinning projeleri ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile ödüllendirilmektedir. Ulusal/Avrupa Kalite Etiketi sertifikası almaya hak kazanan öğretmenlerin okulları Avrupa/Ulusal Kalite Levhası almaktadır.  Bu kapsamda ilimizdeki öğretmenlerin daha iyi bir kalite etiketi başvurusu yapılabilmesi için 18 Nisan 2022 de bir çevrim içi seminer düzenlendi. Muş, Bitlis, Bingöl, Adana, Siirt ve Van illeri İl Milli Eğitim Müdürlükleri ARGE Birimleri ortaklığında yapılan semineri Adana İl Koordinatörü Burcu Yüksek verdi. Eğitim tüm illerdeki öğretmenlere açık bir halde hem zoom üzerinden hem de https://youtu.be/pY7UyQ6EmCM te canlı yayın olarak yayınlandı. Hem programı hazırlayan illerden hem de diğer illerden katılım oldukça yüksek oldu. Katılımcıların tamamına eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından katılım belgesi verilecektir.

19-04-2022

Hürriyet Mahallesi, Şht. Akif Ağaoğlu Cd. No24 Muş Merkez - (436) 212 35 83 / 0436 212 12 10

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.